World News in Czech

Z různých příčin nikdo z českých juniorů nepodal ve sprintu mistrovství světa v Soldier Hollow optimální výkon. Jedněm se nedařila střelba, další ztráceli v běhu. A jak to tedy dopadlo? Na desetikilometrové trati byl nejlepší 18. Tomáš Mikyska. Jonáš Mareček skončil 23., Ondřej Mánek 32. a Luděk Abrahám 46. v pořadí. Vyhrál Nor Martin Nevland, který stejně jako dalších šest […]

Článek Nejlepším českým juniorem byl ve sprintu světového šampionátu v USA 18. Tomáš Mikyska se nejdříve objevil na Biatlon.

Z různých příčin nikdo z českých juniorů nepodal ve sprintu mistrovství světa v Soldier Hollow optimální výkon. Jedněm se nedařila střelba, další ztráceli v běhu. A jak to tedy dopadlo? Na desetikilometrové trati byl nejlepší 18. Tomáš Mikyska. Jonáš Mareček skončil 23., Ondřej Mánek 32. a Luděk Abrahám 46. v pořadí. Vyhrál Nor Martin Nevland, který stejně jako dalších šest závodníků z elitní desítky zastřílel bezchybně.

Report

Největší pozornost českých fanoušků byla samozřejmě upřena na mistra světa z vytrvalostního závodu Jonáše Marečka. Jonáš minul jeden terč vleže a běžel průběžně 14., jen 18 sekund od prvního místa. Tři chyby vstoje mu však cestu mezi elitu zavřely. Ačkoli byl na trati třetí nejrychlejší, absolvoval celkem 600 metrů navíc, a to stačilo na 23 pozici. Do stíhacího závodu vyrazí s odstupem 1:41 minuty.

Tomáš Mikyska po jednom trestném kole vleže zvládl stojku za „nula“ a první desítku měl před sebou jen 14 sekund. Dnes mu však nesedl běh, na trati měl až 32. čas. Výsledkem byla 18. příčka a ztráta pro stíhačku 1:27 minuty.

Ondřej Mánek na trati v Soldier Hollow

Ondřej Mánek se skvěle zkoncentroval na střelbu. Dvě bezchybné položky jsou toho důkazem. Ovšem nemá takovou běžeckou formu jako v první polovině sezóny. Na trati nabral ztrátu více než dvou minut a obsadil 32. příčku, když na vítěze ztratil 2:13 minuty.

Luděk Abrahám se pustil do boje s desetikilometrovým sprintem po drobném nachlazení doprovázeném zvýšenou teplotou. Nejmladší člen kádru statečně bojoval (ležka za nula), ale před stojkou mu došly síly, a to byl zárodek tří chyb. V posledním kole se dokázal ještě o pět míst zlepšit, a tak nastoupí do nedělní stíhačky ze 46. místa s odstupem 2:59 minuty.

Pohledem trenéra

Michael Málek

„Jonáš si závod prohrál v hlavě. Moc chtěl dát nulu, ale když se mu to vleže nepovedlo a netrefil se ani první ranou vstoje, sesypal se. Cítí formu, chce ji zužitkovat, ale moc na sebe tlačí. Věřím, že největší přínos z dnešního závodu pro něho budou zkušenosti.

Střelba 1+0, kterou se prezentoval Tomáš Mikyska by byla normálně v pohodě. Ale už od rána se necítil dobře a bylo to poznat i na trati. Přes počáteční snahu postupně odcházel. I tak je 18. místo dobrým základem pro stíhačku.

Tomáš Mikyska dnes trefil devět terčů z deseti

Ondřej Mánek nemá bohužel běžeckou formu, v jaké se prezentoval v prosinci v Martellu nebo v lednu v Pokljuce. Navíc, myslím, zbytečně dlouho střílel, jedno trestného kolo doslova prostřílel. Alespoň, že trefil všechny terče.

Luděk to po třídenním zdravotním výpadku zkusil a až do stojky si počínal slušně. Tam už ho bohužel doběhla únava, celý se klepal, a to se pak špatně střílí. Do stíhačky se nominoval, tak zítra uvidíme, jak mu bude bude.“