Ալիևը և Էրդողանը օգտվելով հայաստանյան իշխանության թուլամորթ քաղաքականությունից, հակադարձելու են բոլոր մեղքերը Հայաստանի և հայերի վրա․ Մհեր Աբրահամյան
Ալիևը, այսօր Ադրբեջանի Մինգյաչևիրի շրջանում «Նոյեմբերի 8» էլեկտրակայանի բացման արարողության ժամանակ ելույթ ունենալիս, Հայաստանին մեղադրել է հանցագործ և ցեղասպան լինելու մեջ` շեշտելով, որը հայերը ոչնչացրել են Արցախում բնակավայրեր:
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարն ապավինում է Թուրքիային
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն անդրադարձել է Թուրքիայի պաշտպանական արդյունաբերական բազայի և Մեծ Բրիտանիայի, Նորվեգիայի և ԵՄ-ի միջև առավելագույն սերտ փոխկապակցվածություն ապահովելու անհրաժեշտության թեմային։
Քիչ առաջ տեղեկացա, որ մեր համառ ջանքերի արդյունքում ավտոմեքենաների մի մասը վերադարձվել է. Գառնիկ Դանիելյան
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը գրում է. «Օրերս Ուլնեցի փողոցից, որտեղ հավաքվել էին Սամվել Կարապետյանի աջակիցները, ոստիկանության հատուկ պահպանվող տարածք էին տարվել տասնյակ ավտոմեքենաներ։ Բարձրաձայնելով խնդրի մասին՝ 2 օր առաջ այցելել էի այդ տարածք՝ պահանջելով ոստիկանությունից հստակ պարզաբանում, թե ինչ հիմքով են պահվում քաղաքացիների մեքենաները։ Քիչ առաջ տեղեկացա, որ մեր համառ ջանքերի արդյունքում ավտոմեքենաների մի
Livenews.am
Ոչ թե Կարապետյանն ունի մեր կարիքը, այլ Հայաստանը՝ Կարապետյանի. մնացածը թողնենք երկրի հաշվին երկարատև արձակուրդի մեկնած ձեր խղճին
Բաց երկնքի տակ երբեմնի թանգարան համարվող երկիրս վերածվում է մի բացօթյա հոգեբուժարանի, որտեղ ի պաշտոնե սպիտակ բաճկոնն առաջին հագնող և
Իրանի վերնախավերը կարողացան ներքաղաքական և ներհասարակական ընկալումներում շատ կարճ ժամանակում այս պատերազմը դարձնել համազգային կամ հայրենական պատերազմ. Վարդան Ոսկանյան
Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը տելեգրամյան իր ալիքում գրում է. «Կասկած չկա, որ Իրանի դեմ իսրայելական ագրեսիան ուներ շատ կարևոր մի նպատակ, որը չէր էլ թաքցվում և հրամցվում էր «ռեժիմի փոփոխություն» փաթեթավորմամբ։ Իրականում դա Իրանը ներսից քայքայելու և փաստացիորեն մասնատելու նպատակ էր, որի խթան պետք է դառնային իսրայելական և ամերիկյան հարվածները։ Հաշվարկը սակայն սխալ էր կառուցված, նախևառաջ,
Իրանի հարևան երկրները ճառագայթման ազդեցության չեն ենթարկվել․ ՄԱԳԱՏԷ
Իսրայելի և ԱՄՆ-ի կողմից Իրանի միջուկային օբյեկտներին հասցված հարվածների հետևանքով ճառագայթման ազդեցություն Իրանի հարևան երկրների վրա չի արձանագրվել, հայտարարել է Միջազգային ատոմային էներգիայի գործակալության (ՄԱԳԱՏԷ) գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Գրոսսին։
Ադրբեջանցին 15 տարվա ազատազրկման է դատապարտվել՝ «հայերի հետ նամակագրության» համար
Բաքվի ծանր հանցագործությունների դատարանը Պրագայի Կառլովի համալսարանի քաղաքագիտության ամբիոնի դոկտորանտ Բահրուզ Սամեդովին մեղավոր է ճանաչել պետական ​​դավաճանության մեջ և դատապարտել 15 տարվա ազատազրկման՝ ըստ էության, Հայաստանի բնակիչների հետ նամակագրության և պատերազմի դեմ հրապարակային դիրքորոշման համար, հաղորդում է BBC-ն։
Իսրայելը չկարողացավ հասնել իր նպատակներին, հարվածելով Իրանին՝ բարձր գին վճարեց․ Իրանի նախագահ
Իսրայելը չկարողացավ հասնել իր նպատակներին, հարվածելով Իրանի միջուկային օբյեկտներին՝ բարձր գին վճարեց, հայտարարել է Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը: Փեզեշքիանի խոսքով՝