«Իզմիրլյան» ԲԿ-ում կատարվածը հակաեկեղեցական արշավի շրջանակներում է և ուղիղ քաղաքական հրահանգ
Այն, ինչ այսօր իրականացվեց իրավապահ համակարգի կողմից «Իզմիրլյան» ԲԿ-ում, հակաեկեղեցական արշավի շրջանակներում է և ուղիղ քաղաքական հրահանգ։ Օրվա ռեժիմը չունի
«Ասում են՝ պատրաստվում եք ընտրություններից հետո գալ ԱԺ՝ նախագահի պաշտոնում, ճի՞շտ է»,- դիմելով ԱՄՆ-ում ՀՀ նախկին դեսպան, ՔՊ-ական Լիլիթ Մակունցին՝ հարց ուղղեց լրագրողը: «Ես նման...
Ռուսական պատվիրակությունը կգլխավորի ՌԴ նախագահի օգնական Վլադիմիր Մեդինսկին:
Զարմացնում է այս բարձրաձայն խոստովանությունը, որ խաղաղություն իրականում չկա, կա վտանգ, որ Հայաստանը կարող է գոյություն չունենալ։
ԱՄՆ-ն և Ռուսաստանը պայմանագիրը ստորագրել էին 2010 թվականին: 2021 թվականին այն երկարաձգվել էր ևս հինգ տարով՝ մինչև 2026 թվականը։
«Դուք ձեր մեղավորությունը կամ թերացումն ընդունո՞ւմ եք Վոլոդյա Գրիգորյանի սպանության հետ կապված, որից առաջ պարբերաբար հայտարարվել էր, որ ոստիկանությունը հսկողություն է իրականացնում Փարաքարում,...
Նախօրեին օրվա լրահոսի մեջ գրեթե կորավ մի դետալ, որն, իմ գնահատմամբ, թերևս ուշադրության արժանի է։ Կառավարության նիստի ժամանակ Փաշինյանը հստակ
«Այընտրանքային նախագծեր» խմբի անդամ Վահե Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «Երևանը պրակտիկորեն դառնում է անանցանելի․ քաղաքի գրեթե բոլոր փողոցներում հսկայական փոսեր են,...
ԱՄՆ-ի մասին իր հայտարարությամբ ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռուտտեն ցույց տվեց, որ պատրաստ է խեղաթյուրել փաստերը՝ Վաշինգտոնին հանգստացնելու համար:
Մետրոպոլիտենի Աջափնյակ կայարանի նախագծի պատվիրման և ձեռքբերման ժամանակ հնարավոր հանցագործության դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել։