Ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանը հանդես է գալիս տարեկան ամփոփիչ ասուլիսով՝ ներկայացնելով նախարարության և ենթակա ծառայությունների կողմից 2025 թվականին կատարված աշխատանքը։
Հակոբ Մովսեսը կշարունակի մնալ ՀՌՀ անդամ՝ «Հայաստան» խմբակցության առաջարկը չընդունվեց
#ՀԻՄԱ. ԱԺ ԱՐՏԱՀԵՐԹ ՆԻՍՏԸ. ՕՐԱԿԱՐԳՈՒՄ ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ՕՐԵՆՍԳՐՔԻ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՆ ԵՆ. #ՈՒՂԻՂ
Սփյուռքի մի շարք գործիչներ՝ Նուբար Աֆեյանը, Էնթոնի Բարսամյանը, Լորդ Արա Դարզին, Էրիկ Էսրայելյանը, Վաչե Գաբրաշը, Վաչե Մանուկյանը, Ջոզեֆ Ուղուրլյանը և
Հայաստանում փետրվարի 13-14-ը «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակում, կանցկացվի երկկողմ կլոր սեղան, որի ընթացքում կհանդիպեն Հայաստանի և Ադրբեջանի քաղաքացիական հասարակությունների ներկայացուցիչները։
«Դուք տեղյակ եք, որ Վագիֆ Խաչատրյանի առողջական վիճակի հետ կապված պրոբլեմներ կային, խնդիրներ կային եւ այլն, եւ էմոցիոնալ առումով մեզ համար շատ դժվար էր ռեակցիա չտալ, հայտարարություններ չանել, տարբեր միջազգային ատյաններ չդիմել եւ այլն, բայց եթե մենք գնայինք այդ ճանապարհով, էլի երաշխավորում եմ, որ Վագիֆ Խաչատրյանը չէր վերադառնա»,- ասել է վարչապետը: Ինչո՞ւ է Նիկոլ Փաշինյանն
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունն ԱԺ քննարկմանն էր ներկայացրել ՀՌՀ անդամ Հակոբ Հակոբյանի լիազորությունները դադարեցնելու մասին նախագիծը: Հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը հայտնեց, որ...
Երեկ Ուժեղ Հայաստան կուսակցության պաշտոնական շնորհանդեսը ոչ միայն կազմակերպչածթկան առումով տպավորիչ էր, այլև քաղաքական իմաստով՝ խորհրդանշական
Փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը գրում է․ «Հենց այս պահին իրավապահները խուզարկում են «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի տնօրեն Արմեն Չարչյանի աշխատասենյակը»։
Ընդդիմադիր պատգամավորները գտնում են, որ Հակոբ Մովսեսը խախտել է ՀՌՀ անդամի կարգավիճակից բխող քաղաքական չեզոքության եւ զսպվածության պահանջները։
Ըստ զեկույցի՝ 2024-ի համեմատ զոհերի թիվն աճել է 12%-ով, իսկ վիրավորներինը՝ ավելի քան 25%-ով:
Լրագրող Սյուզի Բադոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «Իզմիրլյանն են խուզարկում առավոտ կանուխ․ սա խոսում է դեպի վեհարան մի նոր գրոհի մասին»։ Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ փաստաբան Էրիկ...
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Երբ 20 տարի առաջվա պաշտպանական կառույցներն ու սպառազինությունն այսօրվա պատերազմական դինամիկայի ու