Ընդգծենք, որ ԱՄՆ հետևողական կերպով փորձում է օգնել հայկական մշակութային ժառանգությանը պահպանությանը, ի մասնավորի մեջբերելով նաև 2025 թ․ հուլիսի 23-
Քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցի ֆեյսբուքյան գրառումը․ «Հայաստանը TRIPP-ում՝ օբյեկտ, ոչ թե սուբյեկտՆիկոլ Փաշինյանի վերջին հայտարարությունները տարածաշրջանային տրանսպորտային նախագծերի, մասնավորապես՝...
Վերաքննիչ դատարանը հակասական որոշումներ է կայացրել․ Վճռաբեկ դատարանը պետք է հաղթահարեր հակասությունը
Ցուցակում ընդգրկված են ավելի քան 300 անձ, ովքեր եղել կամ հանդիսանում են պետական պաշտոնյաներ կամ հանրային անձինք, և որոնց անուններն առնվազն մեկ անգամ հանդիպում են նյութերում:
Շահկերտ գյուղն այժմ գտնվում է Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետության Ջուլֆայի շրջանում, ադրբեջանաբնակ է։
Ուզբեկստանի մայրաքաղաքում մեկնարկած Ալ-Բերունիի միջազգային մրցաշարի Masters դասում խաղացված չորս տուրից հետո միանձնյա առաջատարը Հայաստանը ներկայացնող գրոսմայստեր Արամ Հակոբյանն է՝ 3,0 միավորով։ Երեք շախմատիստ, նրանց թվում նաեւ մեր երկրորդ մասնակիցը՝ գրոսմայստեր Շանթ Սարգսյանը, առաջատարից հետ են մնում ընդամենը կես միավորով եւ բաժանում են 2-րդից 4-րդ հորիզոնականները։ Աշոտ ՀԱԿՈԲՅԱՆ
Բացի այդ, նա արժանացել է BAFTA մրցանակի և չորս Ոսկե գլոբուս մրցանակի։
Քաղաքագետը կարծում է, որ ժողովրդավարական գործընթացների շղարշի ներքո զուտ մեկ մարդու քմահաճույքներն են կատարվում։
«Զանգեզուրի միջանցքը» բարենպաստ հնարավորություններ է ստեղծում Կասպյան և Բալկանյան տարածաշրջանների միջև կապի ամրապնդման համար: Այս մասին X-ի իր էջում գրել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական...
Այս տարի արդեն 26 մահվան դեպք է արձանագրվել այդ հիմնարկներում։ Համաներումը պետք է կիրառվի ինչպես քրեական, այնպես էլ վարչաիրավական գործերի դեպքում։
Մասյացոտն թեմի առաջնորդ Ռուբեն Վարդապետ Զարգարյանի ֆեյսբուքյան գրառումը. ««Խոսքդ ճրագ է քայլերիս, լուսավորող՝ ճամփաներիս» (Սաղ․ 119։105)Սիրելի՛ եղբայրներ և քույրեր,Մեծ Պահքը տարվա...
Малые государства редко выигрывают, становясь полигоном для геополитических экспериментов с примесью "радиационного фона", отмечает колумнист Sputnik Армения Арман Абовян.
ԱՄԵՐԻԿԱՆ ՏՎԵ՞Ց, ԹԵ՞ ՏԱՐԱՎ. ՀԱՅԵՐԻ ՓՈԽԱՐԵՆ` ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻՆԵՐ. թեմատիկ զրույց՝ Էդգար Ղազարյանի հետ
Հայաստանը որոշում է կայացրել միայն նոր ատոմակայանի տեսակի հարցում՝ այն մոդուլային կլինի, սակայն, հստակ չէ, թե ում հետ կհամագործակցեն և որ երկրի առաջարկը կընդունվի: «Ազատության» հարցմանն ի պատասխան հայտնել է տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների փոխնախարար Նարեկ Ապիտոնյանը: Ըստ նախարարի տեղակալի՝ քննարկումները դեռ շարունակվում են: Նոր ատոմային էներգաբլոկի կառուցման ծրագրի շրջանակում ստեղծված «Ատոմային նոր էներգաբլոկի կառուցում»
Ուզբեկստանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Գեորգի Քոչարյանը փետրվարի 16-ին իր հավատարմագրերն է հանձնել Ուզբեկստանի արտաքին գործերի նախարար
Իրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը գրում է․ «Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությունը «մի 4-5 բարձրաստիճան հոգեւորականների» մանկապղծության մասին,, սովորական սուտ չէ, սա զազրելի մեղադրանք
Ամբողջ օրն ուզում ես ազատվել այդ կեղտից, չես կարողանում, կեղտի շերտը շատ հաստ է։ Ինչ հիմքով է ասում, ում է նման մեղադրանք առաջադրված։ Ոչ մեկին։