«ՀՀԿ-ն մեր քաղաքական դաշտում շարունակելու է մնալ դերակատար, որի հետ ցանկացած պարագայում հաշվի նստելու են»․ Տիգրան Աբրահամյան
«Եվ ես խնդրում եմ, ՀՀԿ-ի երկար ու բովանդակալից քննարկումները դիտարկել այդ համատեքստում»
«Մայր Հայաստան» կուսակցության անդամ Դերենիկ Մալխասյանի ֆեյսբուքյան գրառումը․ «Եթե այս քանակի մարդ հավաքվեր Նիկոլի դեմ միտինգ անելու` քաղաքացիական հագուստով առնվազն 20 ոստիկան կլիներ...
Օրերս տեղի է ունեցել Թուրքիա-Ֆրանսիա համատեղ տնտեսական և առևտրային կոմիտեի 8-րդ նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների տնտեսական հարաբերությունները։ Նիստին մասնակցել է Թուրքիայի առևտրի նախարար Օմեր Բոլաթը և Ֆրանսիայի արտաքին առևտրի և տնտեսական գրավչության հարցերով նախարար Նիկոլա Ֆորիսյեն։
Ժնևում Ուկրաինայի հարցով բանակցությունները բարդ էին, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը: Ռուսական պատվիրակության անդամները «առաջին հնարավորության դեպքում»
«Իշխանություն» լրատվականի տեղեկություններով՝ այսօր Երևանում տեղի ունեցած աղմկահարույց կրակոցներն ու սպանությունը եղել է կնոջ պատճառով։ Կրակոցների կիզակետում Աջափնյակում փողոցային կյանքով
Պուտինը նշել է, որ Ռուսաստանին և Կուբային կապում են հատուկ, պատմականորեն ձևավորված հարաբերությունները։
Քրիստինե Վարդանյանի համոզմամբ՝ հունիս 7–ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունները վերածվում են նախնական սահմանադրական հանրաքվեի։
Այս պահի դրությամբ իրավապահ մարմինները դեռևս պաշտոնական որոշում չեն կայացրել՝ գործով քրեական վարույթ նախաձեռնելու վերաբերյալ։
«Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ից հայտնում են. Տեղեկացնում ենք, որ պայմանավորված «Նոա»-«ԱԶ Ալկմար» ֆուտբոլային հանդիպման ուշ ժամով՝ վաղը՝ փետրվարի 19-ին, «Հանրապետական» մարզադաշտի հարակից փողոցներով երթևեկող մայրաքաղաքային տրանսպորտը կաշխատի մինչև 00:30-ը` հետևյալ երթուղիների ձևաչափով՝ ✅ Խանջյան փողոց՝ թիվ 7, 15, 18, 29, 41, 42, 46, 50, 53, 55, 74, 99 երթուղիներ, ✅ Նար-Դոսի փողոց՝ թիվ 13 և 40