World News

Lechici w kadrach – czerwiec 2022 (90 minut Kvekveskiriego)

...

The post Lechici w kadrach – czerwiec 2022 (90 minut Kvekveskiriego) first appeared on KKSLECH.com - KKS Lech Poznań - Serwis nieoficjalny.

W dniach 2-13 czerwca szanse gry w swoich reprezentacjach narodowych może otrzymać łącznie sześciu zawodników trenujących i występujących na co dzień w pierwszym zespole Lecha Poznań. Niektórzy piłkarze mogą rozegrać aż cztery mecze.

Czwartek, 2 czerwca

Tego dnia po 18:00 kadra Gruzji ograła w Lidze Narodów reprezentację Gibraltaru 4:0. Nika Kvekveskiri pojawił się na boisku w 78 minucie gry. O godzinie 20:45 w tych samych rozgrywkach w spotkaniu Słowenia – Szwecja 0:2 szanse gry przez 80 minut dostał Jesper Karlstrom. Krócej, bo przez 61 minut w meczu eMME U-21, San Marino – Polska 0:5 zagrał Michał Skóraś, który strzelił gola na 3:0.

Piątek, 3 czerwca

W piątek o 20:45 odbył się mecz Ligi Narodów, Białoruś – Słowacja. Lubomir Satka w zwycięskim spotkaniu 2:0 rozegrał pełne 90 minut.

Niedziela, 5 czerwca

W niedzielę, 5 czerwca, o godzinie 20:45 doszło do meczów Ligi Narodów, Bułgaria – Gruzja 2:5 oraz Szwecja – Norwegia 1:2. Nika Kvekveskiri grał przez całe spotkanie marnując w doliczonym czasie gry rzut karny. Jesper Karlstrom wszedł na murawę w 78 minucie.

Poniedziałek, 6 czerwca

O 20:45 w poniedziałek rozpoczęło się spotkanie Ligi Narodów, Słowacja – Kazachstan 0:1. Niespodziewanie poza kadrą Słowaków na ten mecz znalazł się Lubomir Satka.

Wtorek, 7 czerwca

Tego dnia rywalizowała nasza młodzieżówka. O 18:00 w meczu eMME U-21, Polska z Michałem Skórasiem (grał przez 90 minut) podejmowała Niemców. Biało-czerwoni przez porażkę 1:2 nie zaprezentują się w barażach. Wcześniej Polska U-20 pokonała towarzysko na wyjeździe Włochy U-21 1:0. Zwycięskiego gola w 90 minucie meczu strzelił były lechita, Maksymilian Tkocz. Filip Marchwiński nie wystąpił w tym spotkaniu, do 78 minuty grał za to wracający z wypożyczenia Filip Szymczak.

Czwartek, 9 czerwca

Następne mecze Ligi Narodów. O godzinie 20:45 kolejne 90 minut w spotkaniu Macedonia – Gruzja 0:3 rozegrał Nika Kvekveskiri. Inny pomocnik Jesper Karlstrom mecz Szwecja – Serbia 0:1 obejrzał z ławki.

Piątek, 10 czerwca

W piątek, 10 czerwca zagrać będzie mógł tylko Lubomir Satka (o 18:00 mecz LN, Azerbejdżan – Słowacja).

Niedziela, 12 czerwca

Ostatnie 2 czerwcowe mecze w Lidze Narodów czekają Nikę Kvekveskiriego i Jespera Karlstroma. W niedzielę, 12 czerwca o 18:00 zaczną się spotkania Norwegia – Szwecja oraz Gruzja – Bułgaria.

Poniedziałek, 13 czerwca

Ostatnim lechitą, który w czerwcu będzie miał szansę wystąpić w reprezentacji narodowej jest Lubomir Satka. W poniedziałek, 13 czerwca o 16:00 zacznie się mecz LN, Kazachstan – Słowacja.

Lech Poznań przygotowania do rundy jesiennej bez kadrowiczów rozpocznie 11 czerwca. Reprezentanci powrócą do klubu dopiero po 20 czerwca, kilkanaście dni przed początkiem sezonu 2022/2023, który w przypadku Kolejorza startuje 5 lub 6 lipca. Warto zaznaczyć, że powołania do reprezentacji Polski otrzymali jeszcze Jakub Kamiński i Tomasz Kędziora, jednak pierwszy z wychowanków do klubu już nie wróci, od 1 lipca oficjalnie będzie zawodnikiem Wolfsburga, natomiast drugiemu z wychowanków kończy się wypożyczenie z Dynama Kijów.