Салігорскі „Шахцёр” у валявым стылі адолеў „Юнацтва” і стаў першым фіналістам Кубка Салея

Характэрна, што гаспадары лёду саступалі падчас сустрэчы 0:1 і 1:2.

Artykuł Салігорскі „Шахцёр” у валявым стылі адолеў „Юнацтва” і стаў першым фіналістам Кубка Салея pochodzi z serwisu БЕЛАРУСКАЕ РАДЫЁ РАЦЫЯ.

Салігарчане ў першым паўфінале Кубка Салея адолелі мінскае „Юнацтва” з лікам 3:2. Характэрна, што гаспадары лёду саступалі падчас сустрэчы 0:1 і 1:2. Лёс другой пуцёўкі ў фінал Кубка Салея вырашыцца ў матчы „Віцебска” і „Брэста”

СКА абмяняў Камарова ў «Сочы»

СКА здзейсніў абмен у «Сочы» беларускага нападніка Мікіту Камарова на нямецкага форварда Дамініка Кагуна. Аднабаковы кантракт Камарова будзе дзейнічаць да 30 красавіка 2024 года. У мінулым сезоне 35-гадовы Камароў правёў за СКА 37 матчаў у рэгулярным чэмпіянаце, закінуў 2 шайбы і аддаў 2 галявыя перадачы, у 16 гульнях у Кубку Гагарына паказчык 1+3. Сумарна ў КХЛ у актыве ў форварда, які выступаў за «Аўтамабіліст», маскоўскае і мінскае «Дынама», «Віцязь», «Трактар», «Авангард» і СКА, 357 матчаў і 55 (26+29) ачкоў. Камароў – уладальнік Кубка Гагарына ў складзе «Авангарда». За зборную Беларусі ён браў удзел у двух чэмпіянатах свету і ў алімпійскай кваліфікацыі.

„Мінчанка” з перамогі пачала серыю спарынгаў з „Зарэччам-Адзінцова”

Сталічныя валейбалісткі ўзялі верх над суперніцамі з Падмаскоўя ў трох партыях. Па ўзгадненні бакоў, каманды згулялі дадатковы сэт. Ён таксама завяршыўся на карысць беларускага клуба. Лепшай у складзе пераможцаў стала Любоў Светнік, якая зарабіла 18 ачкоў. Наперадзе ў каманд яшчэ дзве сустрэчы, якія таксама як і першы матч будуць згуляны мячом „Валар”, які атрымаў неадназначныя водгукі ад шэрагу расійскіх валейбалістаў.

Раналду ў матчы з «Аль-Фатэхам» аформіў хет-трык

Форвард «Аль-Насра» Крышціяну Раналду адзначыўся хет-трыкам і выніковай перадачай у матчы трэцяга тура чэмпіянату Саудаўскай Аравіі супраць «Аль-Фатэха». На 27-й хвіліне 38-гадовы партугалец пяткай асіставаў Садзьё Манэ, які адкрыў лік. Праз 11 хвілін нападнік забіў і сам, зрабіўшы лік 2:0. На 55-й хвіліне гулец аформіў дубль, зрабіўшы лік разгромным. Манэ свой другі гол аформіў на 81-й хвіліне. На 96-й хвіліне Раналду забіў трэці раз. На рахунку Раналду 9 галоў і 2 асісты ў 9 афіцыйных матчах за «Аль-Наср» у сезоне 2023/24.

Вінісіус траўміраваўся ў матчы з «Сельтай»

Форвард «Рэала» Вінісіус Жуніяр не змог дагуляць матч трэцяга тура Ла Лігі супраць «Сельты». Ужо на 10-й хвіліне сустрэчы ў футбаліста ўзніклі праблемы з задняй паверхняй правага сцягна. Пасля атрыманай дапамогі гулец працягнуў матч, але праз некалькі хвілін пасля рыўка сеў на газон і папрасіў замену. На 18-й хвіліне нападніка замяніў Хасэлу. У мінулым сезоне Вінісіус аформіў 23 галы і зрабіў 21 асіст у 55 матчах за «Рэал». Адным забітым мячом ён ужо вызначыўся і ў папярэдніх двух матчах сезона 2023/24. Раней у складзе «Рэала» траўмаваліся Цібо Куртуа, Эдэр Мілітаа, Дані Себальяс і Ферлан Мендзі.

Беларускае Радыё Рацыя

Спецконтракт для капремонта: Минстрой продвигает систему долгосрочных договоров на поставку стройматериалов для нужд регоператоров