2019

Новости за 14.04.2019

iSport.cz

Curney vyrovnal historický rekord, ale zlato berou Vítkovice

156 kanadských bodů. Takové je historické maximum v počtu bodů nasbíraných v play off elitní florbalové soutěže. Dosud jej držel Milan Fridrich. Po Superfinále 2019 v Ostravar Areně se k němu přidal Jiří Curney z Mladé Boleslavi. Přihrál na všechny tři góly svého týmu, ale na titul to nestačilo. Po čtyřech letech se ze zlata radují Vítkovice. Superfinále vyhrály 4:3 a slaví sedmý titul v historii.

Outsider Media

Svět ruskýma očima 502

Armáda maršála Haftára pokračuje v útoku na Tripolis * Islandský prezident o společném rozvoji severní námořní cesty * Zatvrzelost Berlína ohledně Severního proudu-2 * Kde je Evropa se zdravým rozumem?

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

Jasná penalta, komedie a výsměch fotbalu, soptil Hušbauer. Sudí uznal, že chyboval - Aktuálně.cz

1. Jasná penalta, komedie a výsměch fotbalu, soptil Hušbauer. Sudí uznal, že chyboval  Aktuálně.cz
  2. Penalta na Hušbauera byla! Měl jsem jen dva záběry, naříká po derby sudí Hrubeš!  Sport.cz
  3. Hušbauer: Video bych radši zrušil, je to výsměch českého fotbalu  iDNES.cz
  4. Měla to být penalta, uznal rozhodčí derby Hrubeš. U videa měl k dispozici jen dva záběry  iRozhlas.cz
  5. Jasná penalta, komedie a výsměch fotbalu, řekl Hušbauer  EuroFotbal.cz
  6. Vše o tomto tématu... Читать дальше...

Tenisové zprávy - iDnes

Slavia - Sparta 1:1, vyhrocené derby v Edenu, bod trefil Plavšič

Fotbalové derby, o kterém se bude ještě dlouho mluvit. Slavia se Spartou v 28. kole podruhé v sezoně remizovala i proto, že po faulu na Hušbauera nekopala penaltu. Domácí vedli po hlavičce Součka z prvního poločasu, na 1:1 srovnal krásným gólem Plavšič.

Další články k tématu:
  • Hušbauer: Video bych radši zrušil, je to výsměch českého fotbalu
  • Skandál. Sudí věděli, že měla být v derby penalta. Zjistili to pozdě
  • Sparťané před derby prošli Prahou, policie zadržela šest lidí
  • OBRAZEM: Hádky, zákroky, video. Читать дальше...

iSport.cz

Hušbauer po derby nechápal VAR: Byla to penalta, Nita do mě vletěl!

Měl první velkou šanci zápasu. Josef Hušbauer (29) se už ve dvanácté minutě derby Slavia - Sparta (1:1) řítil sám na Florina Nitu. Míč si píchl kolem brankáře Sparty, místo zakončení do prázdné brány ale skončil na zemi. Sudí Hrubeš nejprve nařídil penaltu, po konzultaci s videorozhodčím ji ovšem odvolal. Hušbauer naopak dostal žlutou kartu za simulování. „Jasná penalta. Nechápu, proč ji rozhodčí nepískl,“ kroutil záložník Slavie po utkání hlavou.

Parlamentnilisty.cz

Lidovci asi narazí se svými důchodovými nápady. Podle vlády jsou drahé

Pro zásadní rozpočtové dopady vláda ANO a ČSSD zřejmě odmítne lidovecký návrh změn v důchodech. Poslanci KDU-ČSL chtějí mimo jiné zvýšit přiznaný důchod ženám v závislosti na počtu vychovaných dětí, růst vdovských a vdoveckých důchodů a snížit povinnou dobu pojištění pro získání nároku na penzi.

VašeVěc.cz

Nabubřelí puchejři

Rojí se jak sršni. A vypouští myšlenkové zvratky o tom, že naše demokracie je chudá, chybná, nedostatečná atp. proto, že volit může kde kdo, nejenom oni, a že by demokracie byla hojná, bezchybná, dostatečná atp. tehdy, kdyby mohli volit jen vyvolení. Tedy oni. Navrhují novodobý census. Volby jsou nebezpečné, protože v nich mohou volit i nevzdělaní, vyhlásila nedávno filmová dokumentaristka Olga Sommerová. 1 A dodala: Čím víc lidí přijde k volbám, tím je to horší, protože většina voličů není vzdělaná a své činy nedomýšlí. Читать дальше...

iDNES.cz

OBRAZEM: Hádky, zákroky, video. Přetahovaná v derby vítěze neměla

Stejně jako na podzim skončilo utkání fotbalistů Slavie a Sparty remízou. Znovu nebyla nouze o sporné momenty, tvrdé zákroky a potyčky na hřišti i v hledišti. Podívejte se, jak 291. střetnutí slavných pražských klubů zachytili svými objektivy fotoreportéři vydavatelství MAFRA Michal Sváček a Michal Šula.