2023

Новости за 04.02.2023

HC Energie Karlovy Vary

Dorostencům proti Liberci odbila pátá!

Leona Tomcová - Karlovarští dorostenci měli po většinu zápasu kotouč pod svojí režií, a tak není divu, že si pěti brankami vybojovali proti Bílým Tygrům důležité tři body. Čistou nulu si v dnešním zápase připsal Adam Ebenstreit.

HC JME Znojemští Orli

Dva góly Adámka přihrály vítězství Znojmu

Petra Matůšová, Simona Růžičková - Po bezbrankové první třetině se jako první střelecky probudili znojemští hokejisté, kteří v 21. minutě otevřeli účet duelu. Od té doby už své vedení nepustili, a přestože soupeř z Valašského Meziříčí hodně kousal, zůstaly tři body doma. O dvě branky Orlů se postaral útočník Lukáš Adámek.

HC Vsetín

V posledním utkání před reprezentační pauzou Valaši nestačili na Jihlavu

Redakce - Poslední utkání před reprezentační pauzou mezi Vsetínem a Jihlavou zvládl lépe tým z Vysočiny. Dukla šla v sobotu po Meluzínově gólu brzy do vedení, za domácí srovnával Miroslav Holec. Následně hostům vrátil náskok Miškář, ovšem na jeho trefu bleskově zareagoval Marek Voženílek. Klíčový moment nastal ve 45. minutě, kdy se prosadil Harkabus. Na jeho trefu už Vsetínští odpověď nenalezli, naopak vítězství Dukly v závěru pečetili na konečných 5:2 do prázdné klece Karabáček a následně Pořízek.

FC Vysočina Jihlava

Vysočina po zásluze porazila juniorku Slavie Praha

Miroslav Fuks - Fotbalová Vysočina drží v zimní přípravě nadále neporazitelnost. Proti druholigové juniorce Slavie Praha byla lepším celkem a zejména v první půli si vypracovala řadu příležitostí, které však zůstaly nevyužity. Pod vítězství 2:1 (1:1) se brankami podepsali oba útočníci Justin Araujo-Wilson a Mame Alassane Tall.

FC Slovan Liberec

Béčko remizovalo ve druhém přípravném utkání na půdě Jablonce

Redakce - Jablonec/Liberec – Béčko ve druhém přípravném utkání nového roku remizovalo s Jabloncem 2:2. Na půdě soupeře šlo dvakrát do vedení, po dvou individuálních chybách se ale oba rivalové rozešli smírně. Dvakrát se trefil Ondřej Valenta.

FC Baník Ostrava

Demolice po pauze: Teplice - Baník 0:5!

Redakce - Baník veze domů bodový zisk i z druhého jarního utkání venku. Tentokrát bral všechny tři body a naprosto po zásluze. Teplicím nastřílel pět gólů, žádný neinkasoval, takže po skončení utkání platil nečekaně jednoznačný výsledek Teplice - Baník 0:5! Všech pět gólů nastříleli Ostravané ve druhé půli!

Dukla Praha FK

Stále neporažení. Proti Velvarům vyrovnal Holiš

Michael Schuster - Hosté se do vedení dostali už v desáté minutě po rychlé akci, prakticky hned ze své první příležitosti. Dukle se podařilo vyrovnat až v závěru důrazným Romanem Holišem.

iSport.cz

Bilbao díky hattricku Sanceta i v oslabení zdolalo Cádiz jasně 4:1

Záložník Oihan Sancet rozhodl hattrickem ve španělské fotbalové lize o vítězství Bilbaa nad Cádizem 4:1. Domácí hráli od 57. minuty v deseti poté, co byl za stavu 3:1 vyloučen Yuri Berchiche. Hrdina zápasu Sancet i v oslabení přidal ještě ještě gól.

iDNES.cz

Bilbao díky Sancetově hattricku zdolalo Cádiz i v oslabení

Parlamentnilisty.cz

Průzkum: Lidé věří Babišovi a Okamurovi. A už to začalo. „Nemocný národ!“

Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) upozorňuje, že podle průzkumu, který probíhal od 11. listopadu 2022 do 9. ledna 2023, tedy dlouho před vyvrcholením prezidentských voleb, respondenti označili za nejdůvěryhodnějšího politika Andreje Babiše (ANO), takřka po boku mu stojí odcházející prezident Miloš Zeman a předseda SPD Tomio Okamura. Předseda vlády a předseda ODS Petr Fiala je čtvrtý. Na sociálních sítích vyvolal tento průzkum rozruch.

Sport.cz

Žijeme! těší Plekance. Vítězství jistil stým gólem v dresu Rytířů

Obloučkem ze středního pásma trefil prázdnou litvínovskou branku a s úlevou zvedl ruce k nebi. Ne kvůli tomu, že právě vstřelil 100. soutěžní branku za Kladno, to Tomáš Plekanec ani sám nevěděl. Ale kvůli tomu, že 40letý útočník trefou na 5:2 pojistil ohromně důležité vítězství Rytířů. Vítězství, které znamená naději. Na vyhnutí se baráži i postup do předkola play off hokejové extraligy.

Hokej.cz

Lakatošův zkrat stál Vítkovice zápas. Do krve zmlátil Němečka

Parádní zápas mezi Vítkovicemi a Spartou rozhodl zkrat domácího útočníka Dominika Lakatoše, jenž ve 49. minutě za stavu 3:3 naložil do krve obránci Davidu Němečkovi, za což od rozhodčích vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání za bitku.

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

Lakatošův zkrat stál Vítkovice zápas. Do krve zmlátil Němečka - Hokej.cz

1. Lakatošův zkrat stál Vítkovice zápas. Do krve zmlátil Němečka  Hokej.cz
  2. Létající Lakatošovy pěsti pokazily slavnostní zápas. Připravil nás o body, zlobí se Holaň  Sport.cz
  3. Vyhrocený duel pro Spartu, slaví i Kladno a Kometa. Dominance Pardubic trvá - iDNES.cz  iDNES.cz
  4. Spartu nakopl obří zkrat Lakatoše. Tohle se nedělá, zlobil se Kempný  iSport.cz
  5. Vítkovice - Sparta 3:4, Nezastavitelní Pražané zkazili Vítkovicím slavnostní večer  Sport.cz
  6. Zobrazit vše... Читать дальше...

Sport.cz

Leverkusen bez Schicka opět neskóroval

Leverkusen stále bez Patrika Schicka podlehl v německé fotbalové lize na hřišti Augsburgu 0:1 a prohrál podruhé za sebou. Adam Hložek odehrál za poražené 62 minut.

iSport.cz

Ubytovna, zápisné… Málo to nebude, smál se Malát po prvním gólu od října

Jen co změnil pracovní adresu, odhodil ze sebe tuny závaží. Sebastián Malát se těsně před úterní uzávěrkou přestupů přestěhoval z Plzně do Mladé Boleslavi. V pozici, kdy 25 zápasů v řadě nedal gól a v posledních třinácti nebodoval. Dvacetiletý útočník se našteloval rovnou do extraligového derby v Liberci, kde klíčovou trefou v čase 39:57 srovnával na 3:3. Bruslaři nakonec brali bod za porážku 3:4 v prodloužení. „Čekání na gól bylo těžké na hlavu,“ přiznal bývalý mládežnický reprezentant, jenž od... Читать дальше...

Novinky

Soudkyni soudí kvůli falešnému potvrzení o covidu

Plzeňská krajská soudkyně Eva Sofia Vodičková se minulý týden ocitla v jednací síni jinde, než je zvyklá. Usedla totiž na lavici obžalovaných jako podezřelá z korupce. Stalo se tak v souvislosti s údajnou nabídkou úplatku za to, že pro ni jiná žena zajistí potvrzení o prodělané nemoci covid-19. Vinu popřela a odmítla u Obvodního soudu pro Prahu 9 nyní vypovídat.

iSport.cz

Plekanec po skalpu Vervy: Žijeme! Ale hrát pořád o záchranu není peckový

Mluvil potichu, rozvážně. Tak jako vždycky. Ani výhra nad Litvínovem v něm nevyvolala přehnané nadšení. „Hlavní je, abychom na to navázali,“ přeje si kladenský kapitán Tomáš Plekanec, jenž doufá, že je pořád reálný i postup do play off. Na dvanácté místo ztrácí jeho parta čtyři body. A to díky vítězství 5:2 právě nad Vervou.

Nosková v Lyonu končí ve čtvrtfinále. Prohrála duel vítězek dívčích grandslamů - TenisPortál

1. Nosková v Lyonu končí ve čtvrtfinále. Prohrála duel vítězek dívčích grandslamů  TenisPortál
  2. Osoriová - Nosková 6:4, 7:6, Jízda Noskové skončila ve čtvrtfinále, česká tenistka přesto slaví žebříčkovém maximum  Sport.cz
  3. Nosková vypadla v Lyonu ve čtvrtfinále, čeká ji posun do světové padesátky - iDNES.cz  iDNES.cz
  4. Náctiletý titán. Nosková ničí i finalistky grandslamu, svět tenisu je v pozoru | Aktuálně.cz  Aktuálně
  5. Nosková - Šarífová 6:3, 6:2, Výborně! Nosková... Читать дальше...

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových dosáhl v roce 2022 druhých nejvyšších příjmů ve své historii

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v loňském roce příjmů ve výši 1,79 miliardy korun. Jedná se o druhý nejlepší výsledek ve dvacetileté historii úřadu. Navýšené příjmy podle státního rozpočtu (1,45 miliardy korun) se tak podařilo naplnit o více než 23 %. Navíc v uplynulém roce příjmy ÚZSVM převýšily výdaje o 175,3 milionu korun.

Hokej.cz

Hattrick v 17 letech a čepice na ledě! Brněnský klenot sestřelil Oceláře

Stříbrný medailista z juniorského MS Eduard Šalé v extralize skvostně prolomil čekání na gól. Poté, co v úvodních osmi duelech sezony dal tři góly, skóroval po dlouhých 117 dnech. A to hned třikrát. Brněnský klenot se v sedmnácti letech zaskvěl hattrickem. Jeho řádění odnesli Oceláři, které Kometa porazila 5:1. Na ledě nechyběly ani čepice.

Эстония и другие страны Балтии в ближайшие два месяца уведомят Россию об отключении от общей энергосистемы