2023

Новости за 05.02.2023

NHL.cz

POHLED: Chytá formu a říká si o návrat do NHL. Vrána se na farmě Detroitu rozjíždí

Šestadvacetiletý Jakub Vrána prožívá na farmě v Grand Rapids úspěšné období. Český útočník, který v této sezoně skončil v asistenčním programu NHL, pravidelně boduje, střílí góly a pomáhá tamním Griffins k posunu tabulkou AHL. Rozpaky z jeho návratu, během něhož skončil na waiver listu při definitivním přeřazení na farmu, jsou ta tam.

Sport.cz

Jágr překonal světový rekord Gretzkyho. Pořád to má v ruce, ocenil jej parťák

Rychlostně to krátce před jedenapadesátými narozeninami (15. února) už není úplně ono, geniální ruce a skvělý přehled má na ledě Jaromír Jágr ovšem pořád. Svou šikovnost ukázal i třineckým divákům, když obě parádní akce, které vymyslel, skončily gólem. Nejprve z jeho milimetrové nahrávky v úvodní třetině vytěžil vyrovnávací střelu na 1:1 Tomáš Plekanec, ve 45. minutě šli Kladenští po gólu Jágra dokonce do vedení. V devítigólové přestřelce ale hosté nakonec padli 4:5.

Sport.cz

Jágr překonal světový rekord Gretzkého. Pořád to má v ruce, ocenil jej parťák Kubík

iSport.cz

Ledovec Kiviaho zmrazil Brno, vytáhl zákrok snů. Jeho pohled? Zápas OK

Úspěšná jízda Komety skončila. Vylámala si zuby na jiné partě v laufu. Hradec Králové uspěl popáté v řadě a ohromí vás, kam se vyšvihl brankář Henri Kiviaho. Mountfield vyhrál 1:0 a Fin řádil ve druhé třetině. Pak předvedl až netypický koncert celý tým před ním. Aktivní obranou nepustil Brno k ničemu. Nic tady znamená jen jedna střela na hradeckou bránu za dvacet minut, když honíte skóre.

Novinky

Krkonoše praskaly ve švech, pokuty jen pršely

Parkoviště v lyžařských střediscích Krkonoš se v neděli zaplnila doslova do posledního místa. Turisté parkovali na odstavných plochách podél komunikací a často v zakázaných zónách, kde jejich vozy překážely plynulé dopravě a údržbě silnic.

ECHO24

Hrůzné detaily o útocích lidských vln. V každé je osm Rusů, první dvě nepřežijí

Wagnerova skupina, která se po boku ruských vojáků účastní speciální vojenské operace na Ukrajině, v bojích funguje v tzv. lidských vlnách. Obvykle se na „jeden úsek“ tvoří vlny čtyři, ale například při bojích u Soledaru bylo takových vln čtrnáct. Tato taktika ale stojí Wagnerovce mnoho lidských životů. Podrobnosti o taktice přinesl deník Focus.

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

Fiala: Zeman nejmenuje na mou žádost nového předsedu Ústavního soudu - Novinky.cz

1. Fiala: Zeman nejmenuje na mou žádost nového předsedu Ústavního soudu  Novinky.cz
  2. Prezident Zeman nejmenuje nového šéfa Ústavního soudu, oznámil Fiala  SeznamZprávy.cz
  3. Zeman do konce mandátu nejmenuje předsedu Ústavního soudu. Vyhověl žádosti premiéra - Aktuálně.cz  Aktuálně
  4. Petr Fiala na schůzce se Zemanem v Lánech  Blesk.cz
  5. Zeman nového šéfa Ústavního soudu nejmenuje na mou žádost, oznámil Fiala  iDNES.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy... Читать дальше...

Novinky

Brífink premiéra Fialy po jednání se Zemanem

Prezident Miloš Zeman v neděli přijal na zámku v Lánech šéfa vlády Petra Fialu (ODS) na pravidelném jednání. Premiérův brífink po společné schůzce začne v 20:15, Novinky ho nabídnou živě.

iSport.cz

Plzeňská otočka v Brně: trpělivý Bílek, probuzený Bucha, nádhera i vykřičník

První půle? Bída a stoupající nejistota. Viktoria Plzeň proti Zbrojovce prohrávala a koledovala si o průšvih. V kritické chvíli ale obhájce titulu FORTUNA:LIGY zabral a zápas v Brně zvládl po výsledku 3:1. Trenéru Michalu Bílkovi se vyplatilo, že v zápase podržel klíčové hráče, kteří se v první půli stejně jako proti Hradci trápili. Jak vypadala západočeská otočka v nedělním utkání?

Tenisové zprávy - iDnes

Plzeň otočila v Brně, na Slavii ztrácí bod. Výhru má i Sparta, Bohemians jsou čtvrtí

Plzeňští fotbalisté i ve druhém utkání v jarní části nebyli v komfortní situaci, ale na rozdíl od minulého duelu s Hradcem Králové duel 18. kola Fortuna ligy v Brně zvládli a vyhráli 3:1. Jelikož o den dřív si vedoucí Slavia poradila na novém stadionu v Pardubicích (2:0), rozdíl mezi nejlepšími týmy ligy zůstal jeden bod. Sparta doma prohrávala s Mladou Boleslaví, ale nakonec zvítězila 4:1.

iSport.cz

Bayern se vrátil na první místo, Pavlenka má po pěti měsících nulu

Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli v 19. kole německé ligy na hřišti Wolfsburgu 4:2 a vrátili se do čela tabulky před Union Berlín. Asistencí se uvedla nová posila bavorského týmu Joao Cancelo. Brémy uspěly na hřišti Stuttgartu 2:0 a Jiří Pavlenka k tomu přispěl prvním čistým kontem v bundeslize od loňského října. Brémy se posunuly se na osmou příčku, Stuttgart je šestnáctý.

Jágr překonal Gretzkyho, jeho rekordní trefa ale body Kladnu nepřinesla - iDNES.cz

1. Jágr překonal Gretzkyho, jeho rekordní trefa ale body Kladnu nepřinesla  iDNES.cz
  2. Jágr překonal světový rekord Gretzkyho. Pořád to má v ruce, ocenil jej parťák Kubík  Sport.cz
  3. Padesátník Jágr překonal Gretzkyho! Po gólu 1099 nebyla na oslavy nálada  iSport.cz
  4. Jágr tlačil svoje Kladno za senzací, proti byli ex-kladeňák a slovenská četa  Kladenský deník
  5. Fantastický Jágr dál posouvá svůj vlastní rekord! Trefil se i v Třinci  Hokej.cz
  6. Zobrazit vše o tomto... Читать дальше...

iDNES.cz

Jágr překonal Gretzkyho, jeho rekordní trefa ale body Kladnu nepřinesla

1 099. Tolik gólů nastřílel po dnešním utkání v Třinci Jaromír Jágr. Podle statistik počtem svých tref ve velkých světových soutěžích překonal Wayneho Gretzkyho. Jubilejní branka nestačila Kladnu k výhře v Třinci, přesto spoluhráči i soupeři ocenili počin české hokejové legendy.

Девочка упала в строительную шахту и скончалась на западе Москвы

Кавказская проблема и азиатская сплочённость: Что происходит в День Победы в странах бывшего СССР

Удар Зобнина принес «Спартаку» победу над «Краснодаром»