2023

Новости за 05.04.2023

Sport.cz

Emoce tryskaly, Vítkovice cítily křivdu. Majitel Pavlík spílal rozhodčím

Spousta emocí tryskala v útrobách stadionu po druhé porážce Vítkovic s Hradcem Králové v semifinále play off. Zatímco Východočeši juchali a slavili druhý bod za výhru 3:2 v prodloužení, domácí nesli porážku v prodloužení hodně těžce. Nelíbilo se jim, že rozhodčí uznali vítězný gól, přestože ho Patrik Miškář dosáhl bruslí.

iSport.cz

Debakl pro West Ham, doma dostal pět gólů! Rashford trefil výhru United

Fotbalisté West Hamu v dohrávce sedmého kola anglické ligy doma utrpěli debakl 1:5 s Newcastlem, který si upevnil třetí místo v tabulce. Za poražený londýnský tým nastoupili od začátku záložník Tomáš Souček a jako střídající hráč obránce Vladimír Coufal. Manchester United v dohrávce 25. kola udolal Brentford 1:0 a posunul se na čtvrtou příčku o skóre za Newcastle.

iSport.cz

Domácí ostuda Barcelony. Benzema nasázel hattrick, Real je ve finále

Fotbalisté Realu Madrid v odvetě semifinále Španělského poháru deklasovali úhlavního rivala Barcelonu na soupeřově stadionu 4:0 a smazali úvodní domácí prohru 0:1. Premiérový hattrick v El Clásicu dal útočník Karim Benzema. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho postoupili do finále po devíti letech. O trofej si zahrají 6. května proti Osasuně, která vyřadila Bilbao.

iSport.cz

Smoleňák: Pavlík? Nedivím se, taky by mě to s*alo. Řekl jsem Stezkovi, ať...

Zatímco v útrobách Ostravar Areny, kousek od kabiny rozhodčích, probíhal hodně vulgární, zhruba desetiminutový fén majitele Vítkovic Aleše Pavlíka právě k sudím, kapitán Hradce Králové Radek Smoleňák se usmíval. „Dneska se na vás těším,“ pozdravil novináře, když vešel do press centra po výhře Mountfieldu HK 3:2 v prodloužení, která Východočechům zajišťuje vedení v semifinálové sérii 2:0.

Fotbal.idnes.cz

Jablonec - Slovácko 1:1, vyrovnaný duel. Domácí se dotáhli po půli

Fotbalisté Jablonce remizovali v dohrávce 23. kola Fortuna ligy se Slováckem 1:1. Vyrovnávací trefu obstaral domácí kapitán Tomáš Hübschman, který je novým nejstarším střelcem v nejvyšší soutěži. Hosté se trefili už v první půli, když střídající Jan Kalabiška prostřelil brankáře Jana Hanuše.

iDNES.cz

Florbalistky mistrovského FBC Ostrava a Vítkovic slaví postup do superfinále

Florbalistky mistrovského FBC Ostrava a Vítkovic postoupily do superfinále a utkají se 16. dubna v pražské O2 areně o titul. Hráčky FBC Ostrava vyhrály v Praze nad Chodovem 3:2 a ovládly semifinálovou sérii 4:1 na zápasy. Stejně tak uspěly vítězky základní části Vítkovice, které doma zdolaly Tatran Střešovice 2:1.

iSport.cz

Lakatoš: Sudí u videa? Nic na to neříkám a nijak jsem to nevnímal...

Střelecky se prosadil po osmi utkáních, byl nejlepším hráčem Vítkovic. Kromě gólu trefil horní tyčku, vytvářel šance pro spoluhráče, postrkoval se s Radkem Smoleňákem... Ani Dominik Lakatoš (25), kapitán domácích, ale nepomohl Rideře srovnat sérii. Vítkovičtí padli ve druhém semifinále Generali Česká play off s Mountfieldem HK 2:3 v prodloužení.

Hlavní události – Zprávy Google (com)

Harry Potter se dočká seriálového ztvárnění. Rowlingová na něm spolupracuje s HBO Max - iROZHLAS

1. Harry Potter se dočká seriálového ztvárnění. Rowlingová na něm spolupracuje s HBO Max  iROZHLAS
  2. Harry Potter jako seriál? Novinka otřásla mudlovským světem!  TV Nova
  3. 7 knih, 7 sérií: HBO Max chystá seriál Harry Potter!  Svět Androida
  4. Zpátky do Bradavic! HBO údajně plánuje seriálového Harryho Pottera  Mobilizujeme.cz
  5. Žhavá novinka Harry Potter bude restartován jako televizní seriál pro HBO pod produkcí J. K. Rowlingové – Filmožrouti.cz  Filmožrouti.cz
  6. Zobrazit... Читать дальше...

Parlamentnilisty.cz

Sledujete jenom ČT? To se pak nedivím. Jan Kavan na rovinu

Z mainstreamových médií se jen těžko lidé dozvědí, co se v naší zemi děje, a ve světě svoboda dostává na frak, uvedl exministr zahraničních věcí a někdejší předseda Valného shromáždění OSN Jan Kavan v pořadu Aby bylo jasno. Věnoval se také rusko-ukrajinskému konfliktu a roli, kterou v něm může sehrát Čína, nebo kauze olympionika Davida Svobody.

Hokej.cz

Luxusní kulisa, ale i další konflikty: Na stadiony to nepatří, zní po derby

Vyhrocené finále Chance ligy se přesunulo do Zlína a domácí se díky výhře 4:1 dostali do vedení v sérii. Atmosféra? Opět neskutečná, na Zimním stadionu Luďka Čajky bylo vyprodáno (7000 diváků). Vsetínští fans povzbuzovali svůj tým celý zápas, jedinou kaňkou skvělého večera byl závěr.

iSport.cz

Vítkovická frustrace z videa. Majitel Pavlík po zápase nadával rozhodčím

Nejdřív historicky dlouhé čekání na první gól ze hry, pak nervydrásající divočina s trojitým zkoumáním u videa. Šest semifinálových třetin mezi Vítkovicemi a Mountfieldem HK se hrálo bez branek. Pak začaly padat. Ostravané dvakrát vedli, rivalové dvakrát srovnali. V prodloužení rozhodl odrazem od brusle Patrik Miškář. Svým prvním gólem v play off. Do hry naskočil na poslední chvíli místo zraněného rekordmana Jakuba Lva. Hradečtí vyhráli 3:2 v prodloužení, v sérii vedou 2:0 na zápasy. A vítkovický majitel Aleš Pavlík se pustil do sudích. Читать дальше...

DPP: Velikonoce v metru – výměna pražců na trase C a modernizace

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) využije letošní Velikonoce k modernizaci metra na dvou místech. Na trase C bude pokračovat už v tradiční výměně starých dřevěných pražců za betonové, proto bude od pátku 7. dubna od zahájení provozu do pondělí 10. dubna 2023 do ukončení provozu obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vltavská. Ve stanicích Želivského a Flora bude DPP o Velikonocích modernizovat vlakový zabezpečovač, proto bude ve stejném termínu obousměrně přerušen... Читать дальше...

iDNES.cz

Vítkovičtí florbalisté nevyužili postupový mečbol a prohráli s Bohemians

Florbalisté Vítkovic podlehli v pátém utkání semifinále superligy doma Bohemians 5:6 a nevyužili postupový mečbol. V sérii na čtyři vítězství vedou už jen 2:3 na zápasy a další možnost probojovat se do superfinále budou mít v pátek. Vítěz základní části Tatran Střešovice porazil doma mistrovskou Mladé Boleslav 9:3 a ujal se v repríze loňského superfinále vedení 3:2 na utkání.

Hokej.cz

Nekopl jsem to, hlásí přesvědčený Miškář. Pocity? Neuvěřitelné!

Velkou pohádku napsal ve druhé semifinálové bitvě Hradce Králové ve Vítkovicích útočník Patrik Miškář. Vzhledem k absenci Jakuba Lva naskočil za Mountfield vůbec poprvé v sezoně – a brankou v prodloužení rozhodl o tom, že Hradec se domů vrací s šokujícím vedením 2:0!

iSport.cz

NHL ONLINE: Tři zápasy, šlágrem duel Chytilových Rangers s Tampou

NHL nabídne v noci ze středy na čtvrtek pouze tři zápasy. Filip Chytil by měl znovu vést „Kid line“ New Yorku Rangers proti Tampě Bay. Do hry může zasáhnout i početná eskadra českých brankářů. Online reportáže ze všech zápasů sledujte na webu iSport.cz od 1.30.

Hokej.iDnes.cz

Vítkovice - Hradec 2:3P. Hosté zvládli i druhé prodloužení, rozhodl Miškář

Hradec zvítězil i ve druhém utkání na ledě Vítkovic a na východ Čech se vrací s možností ukončit sérii na domácím ledě. Tentokrát se fanoušci branky ze hry dočkali, opět však muselo rozhodnout prodloužení. V něm se po dvou minutách prosadila čerstvá posila do sestavy hostů Patrik Miškář.