Fiala se chlubil, hodně toho ale zamlčel. A teď je to venku

Premiér Petr Fiala (ODS) ve čtvrtek v Karlových Varech na konferenci Forbes „Lepší Česko“ ohodnotil svoji vládu jako úspěšnou a jmenoval, že se jí „daří řešit existenční výzvy“ a „má dobré výsledky“. Mezi úspěchy své vlády ministerský předseda zařadil i nedávný tendr na tři desítky vlaků do Uzbekistánu, u nějž však dle ekonomky Hany Lipovské nezaznělo hned několik podstatných detailů. Podívala se také, zdali Fialovo mínění o úspěších vlády sdílí i samotní občané. O mnohých ministrech většina lidí ani neslyšela.

iDNES.cz

Pavlenkův náhradník trápil Dortmund, těsnou porážku Brém neodvrátil

Fotbalisté Dortmundu v předehrávce osmého kola německé ligy doma porazili Brémy 1:0 a posunuli se do čela neúplné tabulky. Hostům chyběl zraněný brankář Jiří Pavlenka, jenž má od reprezentačního srazu problémy s přitahovači stehen. O vítězství favorizované Borussie rozhodl Julian Brandt ve svém jubilejním 300. bundesligovém utkání.

iDNES.cz

Slávistky zůstaly stoprocentní, Hanušová dala proti Slovance 30 bodů

Stoprocentní bilanci v lize basketbalistkám Slavie nepokazila v pražském derby ani Slovanka, kterou porazily 88:76 a vyhrály i pátý zápas v ročníku. Třiceti body přispěla k vítězství bývalá reprezentantka Alena Hanušová, která přišla do Slavie před sezonou. Pro vítězku Euroligy z roku 2015 to byl nejlepší střelecký výkon od dubna 2019, kdy si v dresu USK Praha vytvořila 40 body osobní rekord.

iSport.cz

MS v ragby: Ztráta, pak drtivý obrat. All Blacks jsou ve finále

Ragbisté Nového Zélandu jsou popáté ve finále mistrovství světa. V Saint-Denis porazili Argentinu hladce 44:6 a budou usilovat o čtvrtý titul, kterým by se v čele historických tabulek odpoutali od Jihoafrické republiky. Právě se spoludržiteli rekordu se mohou utkat 28. října ve finále. Jihoafričané nastoupí v druhém semifinálovém zápase v sobotu proti Anglii.

Sport.cz

Plzeňský Malák zapomněl vystřídat, pak si skočil na led pro první extraligový gól

Hokejisté Plzně se po nepovedeném vstupu do sezony třetí výhrou z posledních čtyř utkání pomalu sunou tabulkou vzhůru. Premiérovou trefou v nejvyšší soutěži přispěl k dnešnímu úspěchu Indiánů v konfrontaci s Hradcem Králové (3:2) Daniel Malák. Jednadvacetiletý obránce se gólově prosadil ve 29. minutě, když zkušeného gólmana Patrika Bartošáka překonal povedenou bekhendovou kličkou.

iDNES.cz

Zvedla se Kometa a nahoru jsem šel i já, oddechl si Moses po hattricku

Pět týdnů se americký útočník Steve Moses v extralize rozehříval, než naplno předvedl, proč ho zaměstnala brněnská Kometa. Ke třem gólům z prvních jedenácti kol přidal tři góly v samotném zápase dvanáctého kola proti Liberci, hattrick nastřílel za 29 minut. Oddechl si on i celá modrobílá brněnská družina.

Sport.cz

Varaďa poprvé proti Třinci. Slavil výhru, ale mrzely ho chyby: Soupeři jsme góly darovali

Třinec dovedl ke třem titulům, teď však trenér Václav Varaďa poprvé stanul na střídačce proti svému osudovému týmu. Pardubické hokejisty dotáhl k vítězství 4:3 v prodloužení. A že to byla parádní podívaná, duelu nechybělo vůbec nic. „Zápas jsme odmakali. Byli jsme o chloupek lepší, ale musíme se poučit z chyb. Soupeři jsme všechny góly darovali,“ mrzelo kouče.

iSport.cz

Smoleňák má další gól i kličku. Rýpl si do Jágra: Snad si mě dá na instagram!

Od té doby, co přišel, Rytíři bodují. Takže štístko? „Že bych byl hokejový Vláďa Šmicer, jo?“ směje se kladenský živel Radek Smoleňák, který dalším gólem přispěl k vítězství 3:2 v prodloužení nad Motorem. A co víc. Předvedl skvělou individuální kličku a v žertu popíchl Jaromíra Jágra, který zrovna během čtvrtka na instagramu vtipkoval, aby hlavně děti neučil kličky… „Snad si Jarda i tohle tam dá a označí mě,“ reagoval pobaveně.

Sport.cz

Fotbalisté Dortmundu udolali Brémy a vedou bundesligu, Werderu chyběl Pavlenka

Fotbalisté Dortmundu v předehrávce osmého kola německé ligy doma porazili Brémy 1:0 a posunuli se do čela neúplné tabulky. Hostům chyběl zraněný brankář Jiří Pavlenka, jenž má od reprezentačního srazu problémy s přitahovači stehen. O vítězství favorizované Borussie rozhodl Julian Brandt ve svém jubilejním 300. bundesligovém utkání.

Hokej.cz

Moses pobláznil Brno hattrickem! Extraliga? Dlouho si zvykal

„Je zaděláno na hattrick,“ znělo z reproduktorů v čase 37:12 arénou. Steve Moses vzkřísil jinak mizernou brněnskou přesilovku a vyrovnáním z 0:2 na 2:2 zadělal na obrat, který Kometa ve třetí třetině dokonala.

Tenisové zprávy - iDnes

Pardubice přemohly Třinec, Litvínov zase válel. Boleslav se odlepila ze dna

Repríza napjaté semifinálové série z posledního play off se stala tahákem dvanáctého kola hokejové extraligy. Pardubice v ní v prodloužení přemohly Třinec, stejně jako Rytíři uspěli proti Budějovicím. Litvínov nasázel šest gólů Vítkovicím, Mladá Boleslav ukončila měsíční čekání na vítězství a poslala na dno tabulky Kladno.

ECHO24

„Temné, zlé a barevné.“ Pád domu Usherů jako „krví nasáklý“ Boj o moc

Hororovou minisérii pro videotéku Netflix, která je volně inspirovaná notoricky známou povídkou Pád domu Usherů od "otce literárního hororu" Edgara Alana Poea, natočil jeden z nejlepších hororových režisérů Mike Flanagan. "Seriál vypráví o sourozencích, kteří se snaží vybudovat rodinnou dynastii, ale musí čelit sérii záhadných úmrtí svých dědiců, uvádí Netflix s tím, že se kromě rozpadajících a toxických vztahů a boje o farmaceutické impérium, dostane také na řetězec záhadných úmrtí uvnitř…

iSport.cz

Jak Mojžíš popravil Krále. Moses po hattricku: Pomůže mému sebevědomí

Americký kanón už to tam láduje! Aklimatizace Steva Mosese v extralize se nejspíš chýlí ke konci, útočník Komety zapsal ve 12. kole svůj první „český“ hattrick. Dvakrát udeřil v přesilovce ránou z první nad levým kruhem a na konci šlo do akce jeho věhlasné zápěstí. Brno předvedlo proti Liberci obrat z 0:2 na 5:2. „Jak se tým zlepšoval, cítil jsem se líp a líp i já,“ sdělil Moses. „Ještě to není ideální, ale věřím, že jdeme správným směrem,“ doufal.

iDNES.cz

Rusko mění šéfa letectva. Surovikina vystřídal generál Afzalov

Novým velitelem ruských vzdušných a kosmických sil se stal generálplukovík Viktor Afzalov. Nahradil armádního generála Viktora Surovikina, napsala ruská agentura TASS. Funkci před jmenováním Afzalov již prozatímně plnil, před tím býval na postu zástupce Surovikina.

ECHO24

Ukrajinský šlendrián. Třetina humanitární pomoci vojákům se rozkradla

Na Ukrajině se rozkradla třetina letošních zásilek humanitární pomoci určené vojákům, uvedla podle médií celní správa. Ta společně s ministerstvem obrany prověřovala osud více než 9000 zásilek a zjistila, že třetina zásilek s darovanou pomocí nedorazila k vojenským jednotkám. Celníci v této souvislosti varovali před postihem za dovoz komerčního zboží pod pláštíkem humanitární pomoci.

Sport.cz

Káňa se po návratu na Hanou ukázal a vysloužil si 100 piv od fanoušků. Sám je nevypiju, smál se

Povedený, ale zároveň hořký návrat do Olomouce po konci ve Vítkovicích zažil útočník Jan Káňa. Nejproduktivnější hráč Hanáků minulé sezony sice ve druhé třetině asistencí a gólem, prvními v tomto extraligovém ročníku, pomohl vrátit Kohouty do zápasu, když vyrovnali na 2:2, ale k bodům to nevedlo. V závěrečné třetině Aaltonen zužitkoval i třetí přesilovku hostů a rozhodl tak o jejich výhře 3:2, která přišla po sérii šesti porážek.

iSport.cz

Takhle hrajeme my! Voženílek u videa Pardubic našel Varaďův Třinec

Ale že se Oceláři umí zakousnout do Pardubic! Ať už je cepuje Rulík, nebo Varaďa. Ať je na menu semifinále extraligového play off, nebo dvanácté kolo základní fáze. Ani výrazný náskok 3:1 nestačil Dynamu na tříbodový zápis v hitu 12. kola. Blackout ve třetí části trvající 50 sekund přitáhl Třinec na dotek k toužebnému cíli. Málem z toho byla výhra, v nastavení hrály roli centimetry. „Chtěli jsme víc,“ štvala porážka útočníka Daniela Voženílka, jenž měl jako tradičně ostře nabroušeno a ve výtečné... Читать дальше...