2024

Новости за 11.05.2024

Sport.cz

Fotbalisté Boleslavi vlastním gólem Bouly vyhráli v Ostravě duel o čtvrté místo

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v druhém kole ligové nadstavby ve skupině o titul souboj o čtvrté místo tabulky v Ostravě 1:0. Vítězství zajistil hostům už ve třetí minutě vlastní gól domácího Jiřího Bouly. Baník se pak přes výraznou převahu neprosadil a popáté za sebou nezvítězil. Středočeši ve třetím vzájemném duelu v sezoně po předchozích dvou porážkách poprvé uspěli a mají před Slezany dvoubodový náskok na čtvrté příčce, která zaručuje účast v kvalifikaci Konferenční ligy.

iDNES.cz

Nosková v Římě osmifinále nevybojovala, Nadal skončil už ve druhém kole

Linda Nosková na antuce v Římě do osmifinále nepostoupila. Česká tenistka ve 3. kole podlehla sedmé nasazené Číňance Čeng Čchin-wen 6:3, 1:6, 2:6. Už ve druhém kole se s turnajem Masters rozloučil desetinásobný šampion Rafael Nadal. Sedmatřicetiletý Španěl, jenž se vrací po vleklých zdravotních problémech a hraje zřejmě poslední sezonu kariéry, podlehl na své oblíbené antuce světové devítce Hubertu Hurkaczovi 1:6, 3:6.

iDNES.cz

Čína chce povinný vojenský výcvik pro studenty. Armáda nemá dost lidí

Čína hodlá zavést novou legislativu, která by stanovila povinný vojenský výcvik pro středoškoláky a univerzitní studenty. Podle analytiků se Peking tak snaží připravit veřejnost na možný vojenský konflikt. Chce též tak nalákat mladé lidi do armády, která se potýká s nedostatkem nových, zvláště pak vysoce kvalifikovaných lidí.

iDNES.cz

Vlaky mezi Přerovem a Lipníkem omezila porucha. Zdrží i hokejové fanoušky

Porucha trakčního vedení v sobotu omezila provoz na páteřním koridoru v úseku mezi Přerovem a Bohumínem. Provoz byl zastaven kolem poledne, v půl druhé byl s omezením obnoven, stále se však jezdí po jedné koleji. Omezení se dotklo provozu dálkových i osobních vlaků, některé vlaky nabírají stále zpoždění.

Fotbal.idnes.cz

Plzeň - Slovácko 4:2, hosté drželi remízu, pak udeřil třígólový Šulc

Aby si ještě udrželi naději na evropské poháry, potřebovali bodovat. Fotbalisté Slovácka ve druhém nadstavbovém kole ligové skupiny o titul proti třetí Plzni dlouho drželi remízu, nakonec ale padli 2:4. Hosté ve druhé půli sice srovnali díky penaltě za Řezníkovu hru rukou, v nastavení zápasu ale horní končetinou ve vápně zahrál i Hofmann a ze druhého pokutového kopu rozhodl Šulc. Ten poté přidal do prázdné brány i svůj třetí gól a osamostatnil se na čele tabulky střelců.

iSport.cz

SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 4:2. Šulc dal hattrick a zařídil Viktorii výhru

Fotbalisté Plzně ve 2. kole ligové nadstavbové skupiny o titul porazili díky hattricku Pavla Šulce Slovácko 4:2. Domácí ofenzivní univerzál otevřel v 16. minutě skóre, ve 32. minutě srovnal premiérovým gólem v ročníku nejvyšší soutěže Michal Kohút. Ještě do pauzy vrátil Viktorii vedení kapitán Lukáš Hejda, v 70. minutě ale znovu odpověděl z penalty Marek Havlík. V nastavení si však poradil s pokutovým kopem i Šulc, který následně zpečetil výsledek a s 18 brankami poskočil do čela tabulky kanonýrů.

iSport.cz

SESTŘIH: Baník - Boleslav 0:1. Hosté blíž Evropě, Ostravané šance nedali

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v druhém kole ligové nadstavby ve skupině o titul souboj o čtvrté místo tabulky v Ostravě 1:0. Vítězství zajistil hostům už ve třetí minutě vlastní gól domácího Jiřího Bouly. Baník se pak přes výraznou převahu neprosadil a popáté za sebou nezvítězil. Středočeši ve třetím vzájemném duelu v sezoně po předchozích dvou porážkách poprvé uspěli a mají před Slezany dvoubodový náskok na čtvrté příčce, která zaručuje účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy.

iSport.cz

Parlamentnilisty.cz

Útok na Paříž a Londýn. Speciální municí, pohrozil na síti Dmitrij Medveděv

V případě, že by Ukrajina ze svého území zaútočila na Rusko francouzskými a britskými raketami, Moskva by mohla zaútočit na Paříž a Londýn, a to nejen konvenčními zbraněmi, ale i „speciální municí”. Uvedl to dnes bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv na sociální síti Telegram.

Baník - Ml. Boleslav 0:1, další ztráta. O domácí porážce rozhodl vlastní gól

Pátá ztráta v řadě. Fotbalisté ostravského Baníku nezvládli klíčový souboj o čtvrté místo a s Mladou Boleslaví padli ve druhém nadstavbovém kole ligové skupiny o titul 0:1. Jediný gól zápasu vsítil smolně domácí Boula, který si srazil prudký centr do vlastní brány. Hosté tak poskočili na čtvrtou příčku v tabulce.

Hlavní události – Zprávy Google (com)

Krása vesmírná. Podívejte se, jak polární záři zachytilo časosběrné video - Deník.cz

1. Krása vesmírná. Podívejte se, jak polární záři zachytilo časosběrné video  Deník.cz
  2. Polární záře nad ČR: Nejjasnější aurora za 20 let  SeznamZprávy.cz
  3. FOTO: Nad Českem se objevila polární záře  Novinky.cz
  4. Neobvykle silná aktivita Slunce přinesla nad Česko polární záři. Šance ji zpozorovat jsou i v dalších dnech  ceskatelevize.cz/ct24
  5. Ještě tak rok je jistá šance, že uvidíme polární záři i v našich zeměpisných šířkách, popisuje astronom  iROZHLAS

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

Další protesty proti Izraeli v Eurovizi. Zástupci Irska, Švýcarska a Řecka se nedostavili na zkoušku - Echo24.cz

1. Další protesty proti Izraeli v Eurovizi. Zástupci Irska, Švýcarska a Řecka se nedostavili na zkoušku  Echo24.cz
  2. Eurovize 2024: Kdo reprezentuje Česko a kdo je favorit  SeznamZprávy.cz
  3. Za Česko oheň a dynamický tanec. Aiko zpívala v semifinále Eurovize, neuspěla  iDNES.cz
  4. Stojí proti nám stejní lidé, kteří slavili útok Hamásu, řekl izraelský velvyslanec před finále Eurovize. Jeho krajanka má šanci vyhrát | FORUM 24  Forum 24
  5. Eurovize 2024: Česká zpěvačka Aiko... Читать дальше...