World News in Czech

Arsenal báječně otočil, United vezou vítězství z Bělehradu, Slovan padl

Arsenal se po dvou jasných vítězstvích v Evropské lize docela zapotil. Gunners doma s portugalskou Vitorií Guimaraes dvakrát prohrávali. Nakonec se ale na Emirates stadionu slavila výhra. Klíčovým okamžikem bylo střídání, při kterém přišel na hřiště Nicolas Pepe, který 10 minut před koncem srovnal na 2:2 a v nastavení z přímého kopu otočil skóre na 3:2 pro Arsenal.

Slovan Bratislava vstoupil do duelu s Wolverhamptonem úspěšně. V 11. minutě se po parádní přihrávce prosadil přesnou střelou k tyči Andraž Šporar. Ve druhém poločase se však jednogólový náskok slovenského týmu rozplynul. Nejdříve se střelou z dálky prosadil Romain Saiss a vzápětí přšla hodně kontroverzní penalta, kterou proměnil Raúl Jimenez a získal tak pro Wolverhampton důležité tři body. Naopak Slovan si doma připisuje hodně smolnou prohru, v tabulce mu však stále patří třetí místo.

AS Řím přivítal na olympijském stadionu Borussii Mönchengladbach a celý zápas byl mezi oběma týmy hodně vyrovnaný. Domácí šli do vedení ve 32. minutě, kdy se prudkou hlavičkou prosadil Nicolo Zaniolo. Šance se střídaly na obou stranách, ale v 95. minutě si hosté v jedné z posledních šancí vymodlili penaltu, kterou nekompromisně proměnil Lars Stindl a utkání tak skončilo 1:1.

Manchester United musí být z výsledku maximálně spokojený. Přestože ze hry ani jednou nevystřelili na bránu, gól z penalty mu zajistil tři body z horké srbské půdy. Domácí Partizan si vypracoval více šancí a přestřilel Angličany 15:5, ale překonat brankáře Romera se jim nepodařilo.

Zajímavou přestřelku nabídlo utkání mezi belgickým Gentem a Wolfsburgem. Hosté se prosadili už ve třetí minutě, když skóroval Weghorst. O 20 minut později přidal druhý gól Joao Victor a vše nasvědčovalo k tomu, že si německý tým dojde pro pohodlnou výhru. Na konci prvního poločasu však zkorigoval průběžný výsledek Roman Jaremčuk, který nalil domácím krev do žil. V hektickém závěru pak přidal druhou trefu opět Jaremčuk, který ve 4. minutě nastavení vykopal pro belgický celek důležitý bod za remízu 2:2.

Velmi emotivní zápas se hrál v Rennes. Domací v duelu s Kluží přišli už v 5. minutě o gólmana Mendyho, který fauloval na hranici velkého vápna a následnou standardku proměnil v gól Deac. To už stál v bráně náhradní brankář Bonet.

Niang z Rennes pak zahodil i penaltu a na začátku druhé půle šel pod sprchy druhý hráč domácích Camavinga. I v osmi v poli ale dokázali hráči Rennes rumunskou Kluž mačkat, vynutili si vyloučení Sušiče a nakonec svého soupeře přestříleli. Kluž si však gól dát nenechala a vyhrála ve Francii 1:0.

Celtic Glasgow doma prohrával po půli s Laziem 0:1, když se trefil Lazzari, pak ale vyprodaný Celtic Park hnal zelenobílé k obratu a ten se opravdu podařil. Skóre srovnal Christie a minutu před koncem strhl vítězství na stranu domácích Jullien. Celtic tak udržel vedení ve skupině E a Laziu hrozí vyřazení.

Skupina A:
FK Karabach – APOEL FC 2:2 (1:2)

Branky: 13. Quintana, 58. Ailton – 29. Medveděv (vlastní), 45. Hallenius.

Sevilla FC – F91 Dudelange 3:0 (0:0)
Branky: 48. a 75. F. Vázquez, 78. Munir.

Skupina B:
FC Dynamo Kyjev – FC Kodaň 1:1 (0:1)

Branky: 53. Šabanov – 2. Sotiriou.

Malmö FF – FC Lugano 2:1 (2:0)
Branky: 13. Berget (pen.), 32. Molins – 50. Gerndt.

Celtic Glasgow – Lazio Řím 2:1 (0:1)

Branky: 67. R. Christie, 89. Jullien – 40. Lazzari.

Stade Rennes – CFR Kluž 0:1 (0:1)
Branka: 9. Deac. ČK: 5. Mendy, 46. Camavinga - 82. Sušič.

Skupina F:
Arsenal Londýn – Vitória Guimarães 3:2 (1:2)
Branky: 32. Martinelli, 80. a 90+2. Pépé – 8. Edwards, 37. Da Silva.

Eintracht Frankfurt – Standard Lutych 2:1 (1:0)
Branky: 28. D. Abraham, 73. Hinteregger – 82. Amallah.

Skupina G:
FC Porto – Glasgow Rangers 1:1 (1:1)

Branky: 37. Díaz – 44. Morelos.

BSC Young Boys – Feyenoord Rotterdam 2:0 (2:0)
Branky: 14. Assalé (pen.), 28. Nsamé (pen.).

Skupina H:
CSKA Moskva – Ferencváros 0:1 (0:0)

Branka: 86. R. Varga.

Ludogorec Razgrad – Espaňol Barcelona 0:1 (0:1)
Branky: 13. Campuzano. ČK: 88. Javi López (Esp.)

Skupina I:
AS Saint-Étienne – FK Oleksandrija 1:1 (1:1)

Branky: 8. Gabriel Silva – 14. Gabriel Silva (vlastní).

KAA Gent – VfL Wolfsburg 2:2 (1:2)
Branky: 41. a 90+4. Jaremčuk – 3. Weghorst, 24. Joao Victor.

Skupina J:
AS Řím – Borussia Mönchengladbach 1:1 (1:0)

Branky: 32. Zaniolo – 90+4. Stindl (pen.).

Başakşehir – Wolfsberger AC 1:0 (0:0)
Branky: 78. Kahveci.

Skupina K:
Besiktas Istanbul – SC Braga 1:2 (0:1)

Branky: 71. Nayir – 38. Horta, 80. Eduardo.

Slovan Bratislava – Wolverhampton Wanderers 1:2 (1:0)
Branky: 11. Šporar – 58. Saïss, 64. Jiménez (pen.). ČK: 87. Diogo Jota (Wolv.)

Skupina L:
AZ Alkmaar – FC Astana 6:0 (2:0)

Branky: 39. a 83. Koopmeiners (obě z pen.), 43. Boadu, 77. Stengs, 85. Sugawara, 90+2. Idrissi.

Partizan Bělehrad – Manchester United 0:1 (0:1)
Branky: 43. Martial (pen.).