World News in Czech

S vedoucím týmem ČFL, skupiny A jsme padli se ctí gólem v první minutě nastavení

Ing. Jiří Uldrich - V osmadvacátém kole ČFL, sk. A přivítala rezerva B-týmu Dukly na domácím travnatém hřišti v Přední Kopanině zkušený, favorizovaný tým TJ Jiskra Domažlice. V podzimní části, v třináctém kole, béčko Dukly na hřišti v Domažlicích prohrálo 1:2, když jsme se ve druhé půli dostali dovedení brankou J. Kozojeda a domácí pak otočili skóre vítěznou brankou po pěkné střele Mužíka v 89. min. Obdobně se vyvíjel i aktuálně odehraný zápas, kdy jsme šli v první půli do zaslouženého vedení z penalty zahrávané J. Kozojedem, domažličtí ještě do poločasu vyrovnali taktéž z penalty a nakonec v první minutě nastavení otočili skóre ve svůj prospěch na 2:1 a po prohře B-týmu Bohemians s rezervou Českých Budějovic tím potvrdili své vítězství ve skupině A ČFL a účast v baráži o postup do FNL s Viktorií Žižkov, která je již jistým vítězem skupiny B ČFL.

O minulém víkendu Jiskra Domažlice doma remizovala 0:0 s B-týmem Viktorie Plzeň.

Rezerva Dukly v minulém kole přivezla tři body z Hostouně po výhře 5:1.

Rezervní tým Dukly v tomto zápase posílili z A-mužstva Dukly v obraně F. Matoušek a v záloze J. Uhlíř. V zápase, v němž hosté vycházeli z rozestavení 4 – 4 – 2, se z počátku hrálo podle not zkušenějšího favorizovaného týmu hostí. Hosté těžili z míčů na vysokého, zkušeného útočníka Dvořáka a z dlouhých nákopů brankáře Cherepka. Po prvních dvaceti minutách z prvního nebezpečnějšího útoku se Dukla dostala do pokutového území hostí, kde byl faulován útočník Dukly F. Ulman a z nařízeného pokutového kopu šla Dukla v 26. minutě do vedení. Hned o čtyři minuty později hosté vyrovnali rovněž z pokutového kopu za nastřelenou ruku z metru obránce Dukly, úspěšným exekutorem pokutového kopu za hosty byl kapitán Mužík. Po té se hra vyrovnala a Dukla dokonce ve 45. min. zahrávala další pokutový kop po faulu hostující obrany na útočníka O. Jelínka. Tentokrát však exekutor J. Kozojed branku hostí přestřelil a tak se šlo o poločase do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu žádné mužstvo nestřídalo. Hned ve 48. min. rozhodčí odpískal další pokutový kop, tentokrát po faulu obrany Dukly na útočníka Domažlic Dvořáka, ale, obdobně jako Dukla na konci prvního poločasu, ani hosté svůj druhý pokutový kop neproměnili, protože exekutora, hostujícího kapitána Mužíka, výborně vychytal D. Spilka v brance Dukly. Hra se přelévala a hosté získávali časem postupně převahu a v samém závěru zahrávali několik rohových kopů, které obrana Dukly odvracela. Již v první minutě nastavení však centrovaný míč z rohového kopu hostí do prostoru pokutového kopu, si našel nově vystřídaného levého obránce Černého, který střelou z 10 metrů získal pro hosty důležitou vítěznou branku.

O tom, s jakou vervou šli hosté za získáním tří bodů svědčí udělení sedmi (!) žlutých karet hráčům (vesměs za fauly) a pěti dalších žlutých karet náhradníkům, kteří vběhli na hřiště k oslavě vstřeleného vítězného gólu v 91. minutě. Hosté pak na oslavu prvního místa v tabulce a práva sehrát baráž s vítězem druhé skupiny ČFL dali pořádně „vydělat“ výčepní v restauraci U Drahušky…..

Mladíci Dukly v zápase nezklamali a jen minuty je dělily od bodového zisku v zápase s favorizovaným soupeřem.

Dukla se ziskem 32 bodů v průběžné tabulce ČFL, sk. A klesla na třinácté místo, dnešní soupeř se stal jistým vítězem ČFL, sk. A ročníku 2022-2023. Dukla tak potřebuje (po sestupu B-týmu Slavie z FNL) pro záchranu v soutěži získat ve zbývajících dvou zápasech alespoň bod.

В России стартовали продажи iPhone 16, Apple Watch 10 и AirPods 4 с гарантией 2 года