World News in Polish
Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

I liga M: Kolejna porażka Chrobrego

SPS Chrobry Głogów nie zdołał zrewanżować się rywalom za porażkę w pierwszej części rozgrywek. Głogowianie ponownie w tym roku przegrali we własnej hali. Tym razem podopieczni trenera Walencieja musieli uznać wyższość AZS-u AGH Kraków. Tak jak w środowym meczu nie brakowało zaciętej rywalizacji, ale komplet punktów wywieźli goście. Po kontrataku Kajetana Tokajuka AGH prowadziło 3:1 […]

Artykuł I liga M: Kolejna porażka Chrobrego pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Po kontrataku Kajetana Tokajuka AGH prowadziło 3:1 na początku spotkania, ale po ataku Bartosza Janeczka i błędzie własnym straciło przewagę (3:3). W kolejnych akcjach skutecznie punktował Dawid Dulski. Gospodarze popełniali błędy, szczególnie w polu zagrywki. Goście dobrze czytali grę rywali, po bloku na Błądzińskim o czas poprosił trener Walenciej (10:14). Głogowianie starali się odrobić straty, ale przez własne błędy nie byli w stanie tego dokonać i szybko kolejną przerwę wykorzystał szkoleniowiec Chrobrego (12:17). Po czasie skutecznie zaatakował Maciej Polański a następnie celne zagrywki posyłał Janeczek i szybko grę przerwał trener Kubacki (15:17). Passa gospodarzy trwała, po kontrataku Marcina Ociepskiego wynik wyrównał się (17:17). Do przejścia doprowadził dopiero atakiem Karol Borkowski. Po fragmencie wyrównanej gdy do głosu doszli goście, którzy po kolejnym szczelnym bloku mieli piłki setowe (21:24). Pierwsza została obroniona dzięki atakowi Filipa Bieguna, ale błąd Węgrzyna zamknął seta.

W drugiej odsłonie krakowianie kontynuowali skuteczną grę w ataku, po asie Adama Miniaka odskoczyli na 7:4. AGH nie ustrzegło się jednak pomyłek w polu zagrywki (7:8). Obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z błędami. Więcej punktów rywalom oddawali jednak gospodarze i po kontrataku Dulskiego AGH odbudowało przewagę, przy stanie 11:15 o czas poprosił trener Walenciej. Kolejne akcje kończyły się w pierwszym uderzeniu a sytuacja na tablicy wyników nie ulegała zmianie. Po bloku Huberta Piwowarczyka na Polańskim kolejną przerwę wykorzystał szkoleniowiec gospodarzy (14:18). Goście grali konsekwentnie, utrzymując zbudowaną przewagę. W końcówce dwa asy dołożył Marcin Krawiecki (16:24). Ostatnie punkty padły po błędach w polu zagrywki Krawieckiego i Bieguna.

Szybko w trzecim secie pierwszy czas wykorzystał Dominik Walenciej, bo po kontrataku Tokajuka AGH prowadziło 4:0. Dopiero zagranie Huberta Węgrzyna przełamało niemoc Chrobrego. Z czasem gospodarze zaczęli niwelować dystans i po błędzie Dulskiego na tablicy wyników pojawił się remis, o czas poprosił Andrzej Kubacki (9:9). Po fragmencie wyrównanej gry ponownie gospodarze zaczęli się mylić i drugą przerwę wykorzystał ich trener (12:15). Kolejne akcje to zacięta wymiana ciosów, ręki w ataku nie wstrzymywał Biegun (16:18). Błąd Borkowskiego i blok na Dulskim doprowadziły do kolejnego wyrównania, ponownie interweniował trener Kubacki (18:18). Po asie Piwowarczyka krakowianie odskoczyli na 21:19. W decydującym momencie serię punktowych zagrywek posłał Tomasz Błądziński (24:23). AGH doprowadziło do gry na przewagi, ale kropkę nad i w tym secie postawił Filip Biegun.

Z nową energią w czwartą odsłonę weszli głogowianie, którzy po kontrataku Huberta Węgrzyna prowadzili 3:1. Przez pomyłki gospodarze stracili całą zaliczkę. Kolejna faza seta to zacięta wymiana skutecznych ataków (12:12). Pod siatką nie brakowało emocji, po jednej z akcji upomnieni żółtymi kartkami zostali kapitan Chrobrego i trener AGH. Za sprawą dwóch bloków krakowianie wyszli na prowadzenie i o czas poprosił szkoleniowiec Chrobrego (12:14). Stopniowo AGH coraz bardziej przejmowało inicjatywę, po asie Dulskiego jeszcze jedną przerwę wykorzystał trener Walenciej (15:18). Gospodarze nie mieli zamiaru odpuszczać i za sprawą ataków Bieguna oraz Polańskiego ponownie zmniejszyli różnicę punktową (19:20). Dopiero po czasie dla szkoleniowca gości skutecznie zaatakował Borkowski. Po ataku Dulskiego AGH miało kolejne piłki meczowe (22:24). Punkt na wagę zwycięstwa zdobył Tokajuk.

MVP: Dawid Dulski

SPS Chrobry Głogów – AZS AGH Kraków 1:3
(22:25, 17:25, 26:24, 23:25)

Składy zespołów:
Chrobry: Węgrzyn (9), Polański (6), Antosik (1), Janeczek (16), Biegun (21), Błądziński (5), Januszewski (libero) oraz Troczyński, Ociepski (7), Kucharski, Rykała (2) i Wawrzyńczyk
AGH: Piwowarczyk (7), Fenoszyn (2), Borkowski (13), Miniak (7), Dulski (26), Tokajuk (15), Czyrek (libero) oraz Dereń (libero), Krawiecki (2) i Kraut