World News in Polish

LM M: Japończycy dobrze zaczęli, ale zostali zweryfikowani przez Włochów

Reprezentacja Włoch w swoim trzecim meczu Siatkarskiej Ligi Narodów przegrała pierwszego seta z reprezentacją Japonii. Mistrzowie świata szybko jednak zweryfikowali zapędy mistrzów Azji, kontrolując kolejne trzy partie. Tym samym siatkarze z Półwyspu Apenińskiego odnieśli trzecie zwycięstwo i legitymują się dotychczas kompletem zwycięstw w pierwszym turnieju.  RZUTEM NA TAŚMĘ Od prowadzenia 4:2 rozpoczęli spotkanie mistrzowie świata. […]

Artykuł LM M: Japończycy dobrze zaczęli, ale zostali zweryfikowani przez Włochów pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

RZUTEM NA TAŚMĘ

Od prowadzenia 4:2 rozpoczęli spotkanie mistrzowie świata. Korzystali oni na błędach Japończyków, grali bardzo skutecznie zagrywką i blokiem (7:3). Azjaci potrzebowali chwili na wejście w mecz, ale w mgnieniu oka złapali kontakt za sprawą punktowych bloków (7:6). Nadal jednak momentami popełniali błędy. Niewiele później dwukrotnie w ofensywie pomylił się też Daniele Lavia co wiązało się z remisem po 16. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt aż po sam koniec. Błąd w ataku Włochów oraz skończona dłuższa akacja przez Masato Kaia dała Japończykom triumf (25:23).

SZYBKA ODPOWIEDŹ

W drugiej odsłonie 7:5 wygrywali siatkarze z Półwyspu Apenińskiego po dwukrotnym zatrzymaniu z rzędu Tatsunoriego Otsuki. Na odpowiedź Azjatów nie trzeba było długo czekać (7:7), ale Włosi włączyli szósty bieg i raz jeszcze objęli prowadzenie, tym razem czteropunktowe (11:7). Kontrolowali oni przebieg seta aż po sam koniec, w którym jeszcze bardziej odjechali wynikiem Japończykom. Wyrównanie w meczu dał Włochom autowy atak Kaia (25:16).

WŁOSKA ŚCIANA

Na starcie trzeciej partii dobrze spisywał się Roberto Russo, który swoim atakiem i punktowym blokiem dał prowadzenie 5:3. Włosi kontynuowali grę blokiem (12:9, 13:9), maksymalnie uprzykrzając życie swoim rywalom tym elementem. Nie brakowało błędów ze strony mistrzów Azji (19:13). Nie byli oni w stanie zagrozić reprezentacji Włoch, która ponownie pewnie triumfowała po zatrzymaniu Kento Miyaury (25:17).

KONTROLA PO RAZ TRZECI

Podopieczni trenera De Giorgiego poszli za ciosem i z początku kolejnego seta wygrywali 3:0. Yuri Romano dołożył swoje zagrywką i atakiem (8:3). Tak duża przewaga dała Włochom komfort grania. Sam przebieg tego seta przypominał poprzednie, wszak Włosi nie pozwolili sobie na zagrożenie ze strony rywala. Raz jeszcze do samego końca to oni dyktowali warunki, Japończycy zbliżali się maksymalnie na dwa oczka. Asem serwisowym zakończył mecz Simone Ginannelli (25:17).

Japonia – Włochy 1:3
(25:23, 16:25, 17:25, 17:25)

Składy zespołów:
Japonia: Fukatsu (1), Miyaura (20), Otsuka (9), Yamauchi (3), Kai (7), Larry (5), Ogawa (libero) oraz Nishida, Takanashi, Kentaro (2), Tomita (1)
Włochy: Michieletto (17), Giannelli (4), Galassi (9), Lavia (11), Romano (20), Russo (9), Balaso (libero) oraz Recine, Sbertoli, Porro