Wielu kierowców odruchowo wyłącza ten system zaraz po uruchomieniu samochodu. Powód? Denerwujące gaśnięcie silnika podczas postoju. Producenci przekonują, że start-stop nie tylko ogranicza zużycie paliwa, ale może pozwolić zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie. Czy rzeczywiście warto z niego korzystać?