Stany Zjednoczone wymierzyły kolejne ciosy w kluczową infrastrukturę Iranu. Dowództwo Centralne USA poinformowało, że prowadzi odwet za ataki na statki handlowe w cieśninie Ormuz. "Iran miał swoją szansę" - oświadczyli przedstawiciele amerykańskich sił. Według relacji mediów eksplozje rozległy się m.in. na strategicznej wyspie Keszm.