Мы в Telegram
Добавить новость
Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Хімічна промисловість Німеччини перебуває на межі краху через війну в Україні – Bild

Хімічна промисловість Німеччини перебуває на межі краху через війну в Україні – Bild

Представники хімічної промисловості Німеччини вважають, що наразі їхня галузь перебуває на межі краху. Всьому виною начебто війна в Україні. Вона запустила цілу низку криз, які погано впливають на хімпром ФРН.

Про це пише видання Bild. Журналісти констатують катастрофічне падіння об’ємів виробництва. Так, сектор хімічної промисловості є третім за величиною в усій структурі економіки Німеччини. В ньому працює більше мільйона німців. В 2022 році виробництво в ньому впало на 20%. В цьому році – на 16,5%, однак варто зазначити, що до кінця року ще майже чотири місяці.

Нещодавно представники хімпрому вирішили звернутися до канцлера республіки Олафа Шольца. Вони передали йому документ, в якому розповіли про всі своє проблеми. 

Зокрема, йдеться про те, що наразі стоїть загроза масового скорочення робочих місць. Все через нерентабельність виробництва, адже багато з підприємств банально переносять виробництво в інші країни, де це дешевше. Тож без роботи можуть залишитися десятки, а то й сотні тисяч німецьких громадян. 

Представники галузі вимагають від уряду зробити щось з цією проблемою. Вони кажуть, що слід хоча б трохи знизити ціни на енергоносії та покласти край “бюрократичному безумству” енергетичної політики чинного німецького уряду. 

Європейська промисловість страждає від війни в Україні: чому так відбувається

Після того, як росія здійснила вторгнення до України в лютому 2022 року, західний світ розпочав введення комплексних санкцій проти рф. При цьому країни Європи пішли далі всіх і ввели проти агресора стільки санкцій, скільки могли. Настільки багато, що наразі вже буквально нічого й забороняти. 

Тож наразі росія є найбільш підсанкційною країною в світі: проти неї діє більше 14 тисяч (!) санкційних обмежень. Однак справа тут в тому, що подібна політика є двосторонньою. Тобто ті, хто впроваджує санкції, також несуть через це досить великі економічні витрати. 

Особливо помітно це на прикладі Німеччини. І німецькій промисловості можна, з одного боку, тільки поспівчувати, а з іншого – сказати щось на кшталт “ну и кто же вам доктор?”. Справа в тому, що десятки років “німецьке економічне диво”, яке проявлялося в стабільному розвитку економіки, базувалося фактично на одному: дешеві енергоносії з росії. Партнерство ФРН та рф в цьому плані було надтісним – згадати хоча б ті ж “північні потоки”. 

Десятиліттями Німеччина отримувала з росії регулярні поставки газу та нафти, за рахунок чого зростала й промисловість. Однак наразі через санкції робити це все складніше, а самі енергоносії сильно зросли в ціні – перш за все йдеться про газ. 

Через це зростає нерентабельність німецької промисловості. Компанії та корпорації втрачають гроші, зменшують об‘єми виробництва, скорочують штати працівників та релокуються в інші країни, випадаючи з німецького економічного кластеру. Однак невже за стільки років (а особливо після 2014) не можна було зрозуміти, що для путіна газ та нафта є не тільки економічним, але й політичним інструментом? І що в будь-яку мить кран на трубі можна прикрутити або ж сильно підняти ціни.

Саме це є стратегічною помилкою всіх німецьких урядів, починаючи як мінімум з Герхарда Шредера. Неможливо будувати економіку такої великої та потужної країни, як Німеччина, з такою залежності від одного постачальника критично важливої сировини. Навіть абстрактний студент другого чи третього курсу економічного факультету зможе пояснити, чому важливо диверсифікувати поставки та мати хоча б декількох постачальників. Під все це важливо будувати відповідну інфраструктуру, якої наразі немає, а стара вже фактично непотрібна.

Невідомо, як ситуація розвиватиметься надалі. Очевидно, що пошук альтернативних постачальників та створення всієї необхідної інфраструктури під це займе роки та вимагатиме десятків мільярдів євро інвестицій – а може й більше. За цей час багато підприємств просто перестануть існувати або ж релокуються, через що грошей в казні держави стане менше. Не слід забувати й про те, що ФРН є дуже соціальною державою: наприклад, на поточний рік в німецький бюджет на “соціалку” було закладено більше 166 мільярдів євро – а ці гроші фактично йдуть “в один кінець”, адже очевидно, що соціальна допомога це лише витрати, а не доходи. Тож як би там не було, але економічне зростання Німеччині “не світить” як мінімум в найближчі роки, а прогноз щодо розвитку промисловості залишається стабільно негативним. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Німеччина скоротить допомогу біженцям з України у 2024 році, – Reuters
  • Залишки промисловості, "Берлінська стіна" з рф, війна та евакуація: інтерв'ю екс-очільника Луганської ОВА Сергія Гайдая

Источник

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Калужские «Ситроэны» выходят в онлайн-продажу

Свыше трех тысяч деревьев высадили в Солнечногорске на акции «Лес будущего»

Воробьев: с 1 мая в Подмосковье вывоз мусора из СНТ осуществляется по графику

Пожарную безопасность проверили в лесах Одинцова

Музыкальные новости

Создание Сайтов. Создание веб сайта. Создание сайта html. Создание сайтов цена. Создание и продвижение сайтов. Создание сайта с нуля. Создание интернет сайта.

В Петербурге и Москве появятся аналоги советских «Березок»

«Недоволен и беспокоится»: WSJ узнала о реакции лидера КНР на визит Путина в КНДР

Азербайджанец в Москве проявил свой животный инстинкт в отношении 9-летней девочки и был задержан

Новости России

"Яндекс" в конце 2024 года начнет массовое производство роботов-курьеров

В Москве арестован серийный карманник, обокравший пятерых жителей города

АНТРАКС представляет новинку: устройство релейной защиты А-Сигнал РЗА-АП

Мария Погребняк снова выходит замуж

Экология в России и мире

«585*ЗОЛОТОЙ» назвала топ-10 самых популярных драгоценных камней в России

В столице Туркменистана - Ашхабаде открыли памятник легендарному армянскому поэту и композитору Саят-Нове

Более 500 человек посетили «Ночь музеев» в Ставропольской краевой психиатрической больнице №1

Азербайджанцев оправдали за убийство спортсмена Евгения Кушнира в Самарской области. Делом заинтересовался глава Следкома РФ А. Бастрыкин

Спорт в России и мире

Теннисист Медведев потеряет место в рейтинге ATP

Рыбакина узнала свое место в новом мировом рейтинге

Рахимова прошла во второй круг турнира WTA в Рабате на отказе Таунсенд

Потапова не смогла пробиться во второй круг турнира WTA в Страсбурге

Moscow.media

Bluetooth-сканер штрих-кодов SAOTRON P04 на базе CMOS-матрицы

Сотрудник Дубненского отдела вневедомственной охраны Главного управления Росгвардии по Московской области встретился с учащимися МОУ СОШ №1

Разделение изотопа

Heroje H288BW- портативный сканер штрих-кодов с интерфейсом Bluetooth







Топ новостей на этот час

Rss.plus





СМИ24.net — правдивые новости, непрерывно 24/7 на русском языке с ежеминутным обновлением *