Ноябрь
2023

Новости за 11.11.2023

Sport.pl

To już naprawdę koniec. Wielka rywalka Świątek kończy karierę. "Owacja 5 minut" [WIDEO]

Anett Kontaveit postanowiła zakończyć karierę z powodu problemów zdrowotnych. Ostatnim oficjalnym startem 27-latki był Wimbledon, w którym odpadła już w drugiej rundzie. Definitywne pożegnanie z tenisem miało jednak miejsce w sobotę 11 listopada w Tallinie. Choć Estonka przegrała mecz z Ons Jabeur, po ostatniej akcji spotkała się ze znakomitą reakcją kibiców.

Sport.pl

Nagła zmiana w planach skoczków. Thurnbichler reaguje

W weekend 24-26 listopada rozpocznie się kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rywalizacja rozpocznie się od dwóch konkursów indywidualnych w fińskiej Ruce. Na niecałe dwa tygodnie przed startem sezonu okazuje się, że doszło do zmiany w planach reprezentacji Polski. Całą sprawę, poprzez stronę Polskiego Związku Narciarskiego, wyjaśnił trener Thomas Thurnbichler. - Zmieniamy krótkoterminowe plany - stwierdził.

Sport.pl

Harry Kane o rekordzie Lewandowskiego. Jaśniej się nie dało

Harry Kane ma już 17 bramek w Bundeslidze po zaledwie 11 spotkaniach rozegranych w tym sezonie. Anglik nie zdobył bramki dla Bayernu Monachium w tylko dwóch meczach ligowych i może poważnie zagrozić rekordowi Roberta Lewandowskiego, który w sezonie 2020/2021 ustrzelił 41 bramek na niemieckich boiskach. Angielski napastnik został zapytany po meczu z FC Heidenheim o to, czy wierzy w pobicie rekordu Lewandowskiego.

Sport.pl

"Harry Kane pobije rekord Lewandowskiego". Legenda nie ma wątpliwości

W sezonie 20/21 Robert Lewandowski pobił rekord należący do Gerda Muellera pod względem strzelonych goli w jednym sezonie Bundesligi. Polak zdobył 41 bramek w "tylko" 29 meczach, a decydujące trafienie zanotował w końcówce starcia z Augsburgiem. W Niemczech pojawiają się głosy, że ten rekord może teraz pobić Harry Kane, który po 11 meczach w lidze ma 17 goli. Głos w tej sprawie zabrał legendarny Lothar Matthaus.

Sport.pl

Hurkacz zagra w ATP Finals? Są kluczowe wieści

Tegoroczną rywalizację w rozgrywkach ATP zakończy turniej ATP Finals, który rozpocznie się już w niedzielę 12 listopada. Pierwszym rezerwowym zawodnikiem w Turynie jest Hubert Hurkacz, który mimo znakomitej końcówki sezonu nie zdołał wywalczyć miejsca w gronie najlepszych. Na kilkanaście godzin pojawiły się informacje o problemach zdrowotnych jednego z uczestników. Najnowsze wieści dają jeszcze szerszy obraz sytuacji.

Sport.pl

Co za emocje w meczu Widzewa! Gol w 99. minucie zadecydował [WIDEO]

Gol Imada Rondicia w 99. minucie gry pozwolił Widzewowi Łódź zremisować na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:1 w sobotnim meczu 15. kolejki ekstraklasy. Wcześniej łodzianie strzelili dwie nieuznane z powodu nieznacznych spalonych bramki, a Zagłębie prowadziło golu Mateusza Wdowiaka, który skutecznie dobił uderzenie z rzutu karnego Damiana Dąbrowskiego. Już po ostatnim gwizdku czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Zagłębia Sokratis Dioudis.

Sport.pl

Hamalainen przemówił przed meczem Legia - Lech. Zdradził, komu będzie kibicował

Kasper Hamalainen grał przez kilka lat w ekstraklasie, najpierw w barwach Lecha Poznań, a potem w Legii Warszawa. Dla każdego z tych klubów zagrał ponad sto meczów i zdobył sporo trofeów. Kiedy przenosił się do Legii, w Poznaniu był nazywany "Judaszem". Teraz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym Onet" postanowił zdradzić, komu będzie kibicował w niedzielnym hicie na Łazienkowskiej. Jego odpowiedź może zaskoczyć.

Sport.pl

Kolejny gol zapomnianego Polaka. Kapitalny bilans w tym sezonie [WIDEO]

David Kopacz rozegra najlepszy sezon w karierze? Polak zdobył już kolejnego gola dla Ingolstadt i znacznie przyczynił się do wygrania 2:1 z MSV Duisburg. Dla pomocnika liczba goli i asyst z obecnych rozgrywek jest drugą najlepszą w ostatnich sześciu sezonach. Czy uda mu się pobić wynik z rozgrywek 2021/2022?

Sport.pl

Reprezentant Niemiec powiedział, co sądzi o Polsce. I to w Święto Niepodległości!

11 listopada jest wyjątkowym dniem dla naszego kraju. Obchodzimy wówczas rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W mediach społecznościowych można znaleźć szereg wpisów, upamiętniających tę datę. Co ciekawe nie zapomniał o niej również jeden z zawodników Trefla Gdańsk. Sęk w tym, że mowa o reprezentancie Niemiec, który od lat jest związany z PlusLigą.

Sport.pl

Przełom w życiu Cimanouskiej. "Ten dzień zapisze się w moim życiu"

We wrześniu Kryscina Cimanouska zakomunikowała, że rozchodzi się z aktualnym jeszcze mężem Arseniem Zdaniewiczem. Lekkoatletka w obecnym tygodniu poinformowała w mediach społecznościowych o kolejnym kroku w tej sprawie, jakim było złożenie papierów rozwodowych. Przekazała także, jakie dokumenty były wymagane oraz ile kosztował ją cały proces.

Sport.pl

Oto akcja roku w PlusLidze. Zdarza się może raz na 1000 meczów [WIDEO]

Sobota na parkietach PlusLigi rozpoczęła się od niewątpliwego hitu, w którym Asseco Resovia Rzeszów zmierzyła się u siebie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie rozpoczęło się od wielkiego uderzenia w pierwszym secie, jednak dwa kolejne były już popisem gospodarzy, którzy wygrali 3:0. W trakcie meczu nie zabrakło ofiarnej walki, czego efektem jest akcja, która z pewnością zapadnie w pamięci kibiców.

Sport.pl

Mocarstwowe plany Wieczystej. Peszko ujawnia. "Zrównane z ziemią"

Od 18 września tymczasowym trenerem Wieczystej Kraków jest Sławomir Peszko. Zespół pod jego wodzą przegrał tylko jeden mecz, a Wieczysta awansowała na szczyt III ligi. W wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego Onet" Peszko przyznał, że miał wpływ na transfery Michała Pazdana oraz Jacka Góralskiego. Wskazał też, co do tej pory było najtrudniejsze dla niego w roli trenera i czy widzi siebie za linią boczną za kilka lub kilkanaście lat.

Sport.pl

Tą decyzją PZPN rozwścieczył polskich kibiców. Gigantyczny skandal

"W walce zjednoczeni" - tak brzmiało hasło, którym PZPN oraz firma Nike reklamowały koszulki, w których reprezentacja Polski miała zagrać na Euro 2012. I rzeczywiście, to koszulka zjednoczyła kibiców do walki. Ale nie do walki z przeciwnikiem, ale o państwowe godło, które zniknęło ze strojów kadrowiczów. 11 listopada 2011 r. Polacy po raz pierwszy w historii zagrali bez orzełka na koszulce, przez co mecz z Włochami nie był narodowym świętem, a jednym z wielu dni protestów i wojny o godło.

Sport.pl

Peszko zadziwia. Wieczysta idzie jak burza. Fenomenalna passa przedłużona

Wieczysta Kraków szybko musiała przyjąć pierwszy cios w meczu z Czarnymi Połaniec. Już w piątej minucie krakowski zespół przegrywał 0:1, ale ostatecznie wygrał cały mecz 2:1. Dzięki tej wygranej piłkarze Sławomira Peszki zanotowali najlepszą serię zwycięstw z rzędu w tym sezonie. Wieczystą czekają jeszcze dwa mecze przed zimową przerwą od gry.

Sport.pl

Szaleństwo w meczu Bayernu! Kopciuszek ich zaskoczył [WIDEO]

Bayern Monachium najadł się strachu w szalonym meczu 11. kolejki Bundesligi przeciwko Heidenheim. Bawarczycy finalnie wygrali 4:2, ale kibice zobaczyli niezwykłe pięć minut spotkania, w których padły aż trzy gole. Beniaminek ligi sensacyjnie odrobił straty, ale nie dał rady utrzymać wyniku. Bayern znów został liderem tabeli, a kolejny raz punkty straciła Borussia Dortmund.

Sport.pl

Ostrzeżenie dla Igi Świątek. "Będzie to do niej docierało"

- Zaczyna się taką serię i ją śrubuje, co sprawia, że jeszcze dłużej chce się na tym szczycie utrzymać. Iga jechała wtedy na takim bezdechu. Ciężko to wytrzymać. I tak super sobie poradziła - mówi Sport.pl Alicja Rosolska o 75 tygodniach prowadzenia Igi Świątek w rankingu WTA. Jest pewna, że teraz, po powrocie na fotel liderki, 22-latce będzie łatwiej. Tak samo podczas igrzysk w Paryżu. Ale jej zdaniem nie ma szans, by czuła się tak samo jak podczas Roland Garros.

Sport.pl

Niebywałe sceny w meczu Milanu. Było już 2:0. Kosmiczna końcówka [WIDEO]

AC Milan ma za sobą znakomity występ w fazie grupowej Ligi Mistrzów, gdzie wygrał 2:1 z Paris Saint-Germain na San Siro. Dzięki temu podopieczni Stefano Pioliego nadal mają szanse na 1/8 finału. W lidze włoskiej czekał ich mecz na wyjeździe z Lecce, gdzie Milan był zdecydowanym faworytem. Wygrana pozwoliłaby utrzymać dystans do liderującego Interu Mediolan i Juventusu. Do 66. minuty wszystko wskazywało na to, że Milan spełni to zadanie.

Sport.pl

Alarm w Realu Madryt. Fatalne wieści. Gorzej niż myśleli

Złe wieści dla Jude'a Bellinghama i Realu Madryt. Kontuzja barku młodego angielskiego pomocnika okazała się poważniejsza i Anglik nie zagra także w sobotnim meczu La Liga z Valencią. Jak informują hiszpańskie media, Bellingham ma pauzować około 10-15 dni, wobec czego w Madrycie wierzą, że zostanie wycofany ze zgrupowania reprezentacji Anglii.

Sport.pl

Kane dokonał niemożliwego. Kolejny rekord Lewandowskiego pobity!

Harry Kane ustrzelił dublet w wygranym przez Bayern Monachium 4:2 meczu z FC Heidenheim. Anglik ma już 17 trafień w Bundeslidze i goni rekord Roberta Lewandowskiego pod względem liczby goli w jednym sezonie. Jak się okazuje - Anglik dzisiejszymi dwiema bramkami pobił inny z rekordów, który należał dotychczas do polskiego napastnika.

Sport.pl

Dramatyczne sceny w najwyższej lidze. 28-latek nie żyje. Nagle upadł na murawę

Do ogromnej tragedii doszło podczas meczu KF Egnatia - Partizani Tirana w lidze albańskiej. W 24. minucie gry nagle upadł Raphael Dwamena i stracił przytomność. Znany napastnik natychmiast trafił do szpitala, gdzie lekarzom nie udało się uratować jego życia. Ghańczyk miał zaledwie 28 lat, ale już w przeszłości zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Sport.pl

Wielki talent może zagrać dla Polski. Ojciec zabrał głos

Yarek Gąsiorowski jest jednym z beneficjentów stawiania na młodych piłkarzy przez Valencię w tym sezonie. Utalentowany defensor zagrał już w trzech meczach tego sezonu i znalazł się w kadrze na mecz z Realem Madryt. Do tej pory Gąsiorowski reprezentował głównie młodzieżowe reprezentacje Hiszpanii, ale ma polski paszport i polskie korzenie. Czy może w przyszłości zagrać dla biało-czerwonych? O tym opowiedział Robert Gąsiorowski, ojciec gracza Valencii.

Sport.pl

Gigantyczna sensacja w Ekstraklasie! Było już 3:0, a potem szok [WIDEO]

Piast Gliwice prowadził w Łodzi z ŁKS już 3:0, ale głupota Alexandrosa Katranisa w czasie doliczonym pierwszej połowy kosztowała go czerwoną kartkę i rzut karny dla łodzian. Jedenastkę wykorzystał Dani Ramirez, a w drugiej połowie ŁKS poszedł za ciosem i wyrównał na 3:3. Dla Piasta to już 11. remis w tym sezonie.

Sport.pl

Radwańska dosadnie o kontrowersyjnej decyzji Igi Świątek. "Ja w jej wieku..."

- Mogłaby nie uczestniczyć we wszystkich spotkaniach, lecz tych najważniejszych - powiedziała Agnieszka Radwańska o decyzji Igi Świątek ws. zrezygnowania z gry w finałach Billie Jean King Cup. W nich polskie tenisistki przegrały wszystkich sześć spotkań. Świątek zrezygnowała z gry z powodu napiętego terminarza.

Sport.pl

Gole w 91. i 97. minucie zdecydowały. Wicelider Premier League na deskach [WIDEO]

87 minut - tak długo piłkarze Tottenhamu prowadzili 1:0 z Wolverhampton i byli niemal pewni wygranej. Jednak w doliczonym czasie gry stracili aż dwa gole i sensacyjnie musieli uznać wyższość rywali z dołu ligowej tabeli. Drugi zespół angielskiej Premier League wypuścił z rąk szansę na wyprzedzenie Manchesteru City.

Sport.pl

Sceny w wielkim hicie PlusLigi! Była walka "na noże"

Atakujący na przyjęciu, środkowy na ataku, a na rozegraniu siatkarz, który dołączył do drużyny zaledwie dwa dni wcześniej. Mająca ogromne kłopoty zdrowotne Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle wystąpiła w mocno eksperymentalnym składzie w hicie kolejki PlusLigi z Asseco Resovią Rzeszów w Rzeszowie. Wystarczyło to tylko na walkę na noże w pierwszym secie, ale ostatecznie skończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0 (32:30, 25:17, 25:16).

Успенская подала иск к Киркорову, который назвал ее "попрошайкой"

Суд в Москве арестовал замгубернатора Тюменской области Вахрина по делу о взятке

За 6 лет в Москве построят объекты суммарной площадью 14,6 миллиона квадратных метров