Мы в Telegram
Добавить новость
Новости сегодня

Новости от TheMoneytizer

Чи варто проводити розвал-сходження після зміни шин: поради та нюанси

Чи варто проводити розвал-сходження після зміни шин: поради та нюанси

У чому полягає проблема? Думки водіїв розділилися: дехто переконаний у необхідності проведення розвалу після заміни шин, тоді як інші вважають протилежне. Хто з них має рацію? І як не пропустити момент для своєчасної корекції, щоб згодом не зіткнутися з негативними наслідками у вигляді поломок і зносу автомобіля?

На що варто звернути увагу? Зазвичай автомобілісти в нашій країні змінюють шини двічі на рік. У ці періоди багато хто з них стикається з цим важливим питанням. Для забезпечення безпеки на дорозі важливо розуміти, чи потрібно проводити діагностику і корекцію розвалу-сходження, а також знати особливості та нюанси цього процесу.

Що таке розвал-сходження?

Розвал і сходження - це ключові параметри підвіски транспортного засобу, що впливають на його керованість. Налаштування підвіски має перевірятися регулярно. При виконанні деяких видів ремонтних робіт, наприклад, під час заміни нижніх поперечних важелів або рульових тяг, її необхідно налаштовувати заново.

Кут між вертикаллю і площиною обертання колеса називається розвалом. Якщо верхня частина колеса нахилена всередину, його значення вважається від'ємним, а при зовнішньому нахилі - позитивним. Кут між напрямком руху і площиною обертання колеса називається сходженням. Найчастіше трапляється ситуація, коли на одній осі відбувається сходження двох коліс. Конструкція деяких транспортних засобів дає змогу регулювати і передню, і задню пару коліс.

Одиницями вимірювання сходження є градуси/хвилини і міліметри. Цей параметр у міліметровій розмірності визначається як різниця відстані між задніми крайками коліс і відстанню між передніми крайками. Важливо пам'ятати, що дані в довідковій літературі наведені для штатних коліс, а в разі використання гуми іншого діаметра необхідний перерахунок.

Це визначення може бути застосовано тільки до правильно встановлених коліс без пошкоджень. Однією з основних причин швидкого виходу з ладу шин автомобіля є неправильне регулювання сходження. Цей момент можна відстежити самостійно. Якщо під час повороту на невеликій швидкості чути вереск коліс, це означає, що сходження встановлено неправильно.

За даними практики, сходження в 5 і більше міліметрів повністю знищує шину за пробіг у 1000 км. У деяких автомобілях може знадобитися замість налаштування сходження коліс, їх розбіжність. Наприклад, це необхідно робити із задніми шинами, якщо у авто незалежна підвіска коліс.

Чому так важливе регулювання розвал-сходження коліс?

Без цього, крім прискореного зносу шин автомобіля, спостерігаються такі негативні тенденції:

  • Зменшується термін служби маточинних підшипників та інших деталей підвіски (сайлент-блоків, важелів тощо) через їхню роботу під дією тривалого посиленого навантаження.
  • Автомобіль стає нестійким у разі появи несправностей в одному з контурів гальмівної системи.
  • З'являється необхідність збільшення зусилля на кермі.
  • Під час їзди нерівною дорогою, проїзді лежачих поліцейських і з'їзді на узбіччя кермо прагнутиме вирватися з рук.

Регулювання кутів установки коліс не обов'язкове, якщо розмір зимових і літніх шин однаковий, вони мають незначний знос, і використовуються однакові колісні диски. Якщо ж під час експлуатації автомобіля спостерігається виникнення перерахованих вище симптомів, то регулювання необхідне.

  • Знос протектора шин став нерівномірним;
  • При їзді по прямій автомобіль відхиляється від заданої траєкторії або став неадекватно реагувати на різкі повороти керма;
  • Неодноразове потрапляння автомобіля в глибокі ями або нерівності.
  • Безпека - не привід для економії. До того ж, якщо до чергової (раз на 15 000 кілометрів) перевірки залишилося зовсім небагато, чи варто відкладати на потім і їхати в сервіс ще раз.

Поради щодо проведення розвалу після зміни шин

Деякі автомобілісти-початківці можуть не знати, чи варто робити розвал після заміни шин. Експерти радять при заміні літньої гуми зі зношеним протектором на нову зимову проводити процедуру налаштування розвал-сходження. Різниця у висоті протекторів мала, але впливає на положення важелів підвіски. Рішення про проведення або непроведення регулювання кутів має ухвалювати сам власник автомобіля.

Якщо ж змінився тип і розмір коліс, то в цьому випадку розвал потрібно робити обов'язково. Якщо раніше на автомобілі була широка гума, а тепер вузька, або навпаки, це може призвести до порушення геометрії підвіски. Отже, машину може почати відводити в бік, і шини будуть нерівномірно і швидко зношуватися. Навіть якщо регулювання проводилося нещодавно, але на старій гумі, його все одно потрібно робити під час зміни на нову.

Якщо тип і розмір коліс не змінилися і комплект дисків залишився колишнім, то потрібна тільки перевірка налаштування кутів установки коліс.

Також цю процедуру необхідно проводити в таких випадках:

  • Стара гума має характерні ознаки зносу. Це вказує на порушення налаштування ведучих коліс автомобіля через активну їзду. Щоб на новій гумі не з'явилися такі ж ознаки зносу, потрібно перевірити кути установки і за необхідності зробити регулювання.
  • Заміна шин сталася через проїзд глибокої ями або наїзд на бордюр, що призвело до пошкодження корду або деформації колісного диска. Від сильного удару або пробою підвіски можуть порушитися кути попереднього встановлення коліс. У таких випадках процедура сходження-розвалу допоможе запобігти можливому зносу нового комплекту шин.
  • Після зміни коліс, якщо були проведені деякі ремонтні роботи в підвісці автомобіля або рульовому управлінні.
  • Якщо тривалий час не перевірявся стан підвіски автомобіля.

Особливості регулювання розвалу-сходження:

  • Якщо літня гума змінюється на зимову аналогічного розміру і комплект колісних дисків не змінюється, то регулювання необов'язкове.
  • У разі встановлення дисків R17 замість стандартних R15 рекомендується процедура сходження-розвалу.
  • Процедуру регулювання розвалу-сходження потрібно робити, якщо змінюється ширина і профіль покришки.
  • Інші причини, чому авто тягне в бік після зміни гуми, включають неправильно встановлені покришки, неправильний і неоднаковий тиск у шинах, проблеми з гальмівною системою і використання покришок з різним зносом протектора на одній осі.

Підсумкові поради щодо регулювання розвал-сходження коліс

Не кожен автолюбитель обізнаний про таке поняття, як плече обкату, а також про те, що воно може бути як позитивним, так і негативним. Це параметр, який позначає відстань від центру точки контакту колеса з дорогою до осі його повороту.

До 70-х років XX століття багато виробників автомобілів воліли використовувати позитивне плече обкату. Наприклад, серед вітчизняних автомобілів це можна спостерігати на класичних моделях АвтоВАЗу. Така конструкція знижувала зусилля на кермі. Однак, незважаючи на це, під час їзди ґрунтовими дорогами, нерівним асфальтом або з сильно спущеним колесом кермо прагнуло вирватися з рук.

Негативне плече вперше стали використовувати американці в другій половині 60-х на автомобілі "Кадилак Ельдорадо". А на початку 70-х на Ауді-80, крім від'ємного значення, почали застосовувати діагональний розподіл гальмівних зусиль, що дало змогу зменшити ймовірність заносу автомобіля в разі несправності гальмівної системи.

Найчастіші причини, через які водії звертаються за регулюванням кута установки коліс, - це посилене, нерівномірне зношення протектора або погана керованість, виражена в тому, що машину відводить убік під час їзди по прямій.

Досвідчені водії радять перевіряти розвал-сходження навіть на нових автомобілях. Виробники авто встановлюють середні параметри, розраховуючи на те, що продавець проведе передпродажну підготовку і, залежно від встановлених дисків і покришок, зробить остаточне доведення. Але не всі дилери готові взяти на себе цю роботу.

У керівництві з експлуатації автомобіля зазначено проводити регулювання кожні 15 000 кілометрів. При річному пробігу в 30 000 кілометрів це відповідає сезонній заміні коліс. Також регулювання проводять після заміни таких елементів, як кульові опори, пружини, сайлент-блоки, рульова рейка, стійки тощо.

Якщо автомобіль починає "водити" по дорозі, це ще один привід звернутися на СТО для перевірки та регулювання кута установки коліс.

Любителям модернізації свого автомобіля після збільшення кліренсу або його зменшення також варто провести регулювання розвал-сходження.

Таким чином, ця процедура необхідна після ремонту авто, зміни коліс, при посиленому зносі протектора, поганій керованості. Перед регулюванням досвідчений майстер має перевірити стан підвіски і уточнити наявність важких вантажів у багажнику і салоні автомобіля. Також перевіряється тиск повітря в колесах і можлива деформація колісних дисків.

На закінчення, фахівці рекомендують проводити перевірку розвал-сходження, щоб надалі не стикатися з наслідками його неправильного регулювання.

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Вашем городе, в Вашем регионе и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Вашем городе

Ria.city

Встреча Академика Чен Энфу с Московскими комсомольцами

"Он довольно драматично закончил". Поэт Леонтьева и Пугачевой, на прощание с которым они не пришли

Массовые задержания сотрудников силовых ведомств, потворствующих нелегальной миграции

«Мосволонтер» приглашает горожан помогать нуждающимся

Музыкальные новости

РОССИЯ И КИТАЙ: В МИРЕ ВОЗМОЖНА ГЕГЕМОНИЯ ЛИШЬ ИНТЕРЕСА НАРОДА, ЗАКОНА, ИСТИНЫ И СПРАВЕДЛИВОСТИ.

Продвижение Песен и Музыки в Плей-листах Яндекс.Музыка.

В Самарской области состоится третий отборочный этап на Кубок России по гонкам дронов

Мишустин распределил обязанности между вице-премьерами

Новости России

В Норильске мужчина напал с ножом на сожительницу с ребенком

Тренер "Динамо" Личка заявил, что не против стать чемпионом 19 мая

Как быть наследником Победы?

Массовые задержания сотрудников силовых ведомств, потворствующих нелегальной миграции

Экология в России и мире

Выставки индустрии моды в Москве

Шапки женские на Wildberries — скидки от 398 руб. (на новые оттенки)

СЛД «Чита» филиала «Забайкальский» ООО «ЛокоТех-Сервис» пополнило экспозицию выставки «БАМ: наследие для будущего»

Наследие Шаляпина и Рахманинова представили на выставке-форуме «Россия»

Спорт в России и мире

Теннисист Медведев может потерять свое место в рейтинге ATP

Шнайдер вышла в финал турнира WTA-125 в Париже, обыграв Грачёву

Свёнтек прошла в полуфинал турнира WTA-1000 в Риме

Свищёв: МОК и ITF не будут реагировать на призывы наказать Хачанова

Moscow.media

Страдания юного Аюша Булчун

Фикс-тариф будет доступен всем пользователям BelkaCar

В Парке Горького вновь пройдет Московский детский фестиваль искусств «НЕБО»

Вендор технологических решений DатаРу перешел на сервис кадрового ЭДО от HRlink







Топ новостей на этот час

Rss.plus





СМИ24.net — правдивые новости, непрерывно 24/7 на русском языке с ежеминутным обновлением *