Мы в Telegram
Добавить новость

Як «Укрпошта» розвивається під час війни. Інтерв’ю Ігоря Смілянського

Як «Укрпошта» розвивається під час війни. Інтерв’ю Ігоря Смілянського

Про нові проєкти, людський капітал і приватизацію «Укрпошти» в новому випуску «Business Breakfast з Володимиром Федоріним» розповів СЕО «Укрпошти» Ігор Смілянський.

Після падіння у перший рік війни «Укрпошта» повернулася до зростання. Держкомпанія збільшила кількість відправлених посилок на 40% та запустила новий проєкт «Укрпошта. Аптека». У 2024 році компанія рухається до інновацій та нарешті планує відкрити перший в Україні поштовий банк. 

Як державній компанії вдається реалізовувати новітні бізнес-ідеї, збільшувати дохід та залучати людей, у проєкті «Forbes Busines Breakfast з Володимиром Федоріним» розповів СЕО «Укрпошти» Ігор Смілянський. Публікуємо головне з бесіди.

Про людський капітал під час війни

Станом на лютий 2024 року «Укрпошта» налічує близько 40 000 працівників. З них мобілізовано 768 людей, до 45–50 загинули на фронті.

За останні два роки штат «Укрпошти» зменшився. У нас 2000 незаповнених вакансій в Україні. 

Зараз активно роботизуємо деякі процеси та починаємо більше навчати жінок. Наприклад, у нас вже є перші жінки-водії на пересувних відділеннях, бо чоловіків недостатньо. Також запрацював перший автоматизований центр «Укрпошти» в Києві, він обробляє до 300 000 посилок на день. Це дає змогу залучати менше людей з більшою ефективністю.

Водночас мета компанії – залучати кращих працівників. Однак просто ходити на роботу молодим людям уже не цікаво. Їм потрібно дати мету, заради якої вони вкладатимуть свої зусилля. З такою мотивацією ми й працюємо: всі літні люди в Україні матимуть доступ до ліків, 30% українців уперше відкриють свій перший депозитний рахунок або хлопці в Донецькій області за день отримають посилку з Ужгорода.

«Укрпошта» готова до приватизації

За обсягом річного виторгу «Укрпошта» коштує близько $350 млн. Ми робимо все, щоб капіталізація збільшилася. І хочемо стати однією з перших компаній, яка після перемоги проведе успішну приватизацію. Принаймні пакету акцій. І ми до цього готові. 

«Укрпошта» – це вже акціонерне товариство. Тобто в держави є 100% акцій, які вона може продати в будь-який час. Однак для початку йтиметься про приватизацію 20–25% акцій між різними партнерами.

Поки що ми зменшуємо частку доходу, повʼязану з державою. Коли я прийшов у компанію, вона складала 60%. Станом на сьогодні це 38%. Сподіваюся, протягом двох років показник зменшиться до 8%. У такому разі з урахуванням унікальності пропозиції «Укрпошти» капіталізація точно зросте.

«Укрпошта» коштує $350 млн». СЕО держкомпанії Смілянський – про приватизацію, інвестиції та мотивацію. Інтерв'ю Forbes /Фото 1

Смілянський: «Хочемо стати однією з перших компаній, яка після перемоги проведе успішну приватизацію».

Про конкуренцію з «Новою поштою»

Маємо наздоганяти «Нову пошту», у якої виторг вдвічі більший.

Насправді ми розуміємо свою унікальність. Однак є сегменти, де через поточну юридичну систему немає шансів на конкуренцію. Бо в нас там структура витрат щонайменше на 35% більша, ніж в інших гравців. 

В інших же сегментах ми, навпаки, конкурентні. Скажімо, на міжнародному ринку доставляємо в 660 000 відділень по всьому світу за доступними цінами. І будемо конкурувати далі: з банками за фінансові послуги, з аптеками за доставку ліків, з поштами за кількість посилок. 

У нас окрема стратегія по кожному напрямку. Водночас зараз встановлюємо CRM та інші системи, де будемо бачити клієнта загалом. І це має стати нашою конкурентною перевагою.

Про інвестиції у 2024-му

Насамперед ми працюємо заради доступності серед людей.

Ми вже запустили проєкт «Укрпошта. Аптека». І зараз наша команда націлена створити перший поштовий банк в Україні. Банківські відділення й банкомати присутні лише в 4% населених пунктів України, це каже офіційна статистика. Тому потреба є. І ми тут розглядаємо PINBank, який держава забрала в російських акціонерів. Так ще й змусимо гроші російських олігархів працювати на Україну.  

Плануємо інвестувати 1,3 млрд грн у цифровізацію. І це не просто про інвестиції – за рік ми повністю змінимо всі ІТ-системи «Укрпошти». ERP, CRM, платіжна система, система сортування газет і листів, мобільний додаток – усе це буде оновлено. 

Придбаємо машину для сортування листів із потужністю обробки 50 000 на годину. А всі посилки оброблятимуться виключно на автоматизованих лініях. Тобто роботами, не людьми. Також будемо розвивати напрям поштоматів.

З урахуванням цих інновацій збільшимо кількість посилок. За останній рік ми в цьому аспекті зросли на 40%. Сьогодні розраховуємо вже на плюс 50%.

Про вплив відгуків та вимірювання NPS

Є два основні компоненти: якість обслуговування і якість доставки. Якість доставки – це своєчасність, а якість обслуговування – це враження клієнтів

Ми вимірюємо NPS із 2017 року. Починали з мінус 27%. Станом на сьогодні показник уже понад 50% у плюс. З кожним роком це зростання на 5–10 пунктів. 

Від цього залежить система мотивації в компанії: 20% премії відділення формується від оцінки якості обслуговування. Використовуємо «таємного покупця», також у нас є QR-код, за яким можна оцінити відділення. До того ж зовнішні компанії обдзвонюють наших клієнтів та збирають відгуки. Все це формує KPI відділення, керівника і в принципі всього топменеджменту.

А щодо відгуків у соцмережах – я навіть сам на них відповідаю. Це дає мені можливість дійсно відчувати, як ми працюємо, і щось виправляти. 

Запорука зростання в умовах демографічної кризи

Ми маємо усвідомлення: людей у країні, на жаль, не стає більше. То чи може така кампанія, як «Укрпошта», розраховувати на збільшення кількості клієнтів? До певної міри. 

Єдина запорука успіху стратегії «Укрпошти» – це збільшення кількості послуг на одного клієнта. Це записано в нашій стратегії. Тому я завжди кажу, що таким буде єдиний КРІ наступного генерального директора.

Источник

Читайте на 123ru.net


Новости 24/7 DirectAdvert - доход для вашего сайта



Частные объявления в Ужгороде, в Закарпатской области и в России



Smi24.net — ежеминутные новости с ежедневным архивом. Только у нас — все главные новости дня без политической цензуры. "123 Новости" — абсолютно все точки зрения, трезвая аналитика, цивилизованные споры и обсуждения без взаимных обвинений и оскорблений. Помните, что не у всех точка зрения совпадает с Вашей. Уважайте мнение других, даже если Вы отстаиваете свой взгляд и свою позицию. Smi24.net — облегчённая версия старейшего обозревателя новостей 123ru.net. Мы не навязываем Вам своё видение, мы даём Вам срез событий дня без цензуры и без купюр. Новости, какие они есть —онлайн с поминутным архивом по всем городам и регионам России, Украины, Белоруссии и Абхазии. Smi24.net — живые новости в живом эфире! Быстрый поиск от Smi24.net — это не только возможность первым узнать, но и преимущество сообщить срочные новости мгновенно на любом языке мира и быть услышанным тут же. В любую минуту Вы можете добавить свою новость - здесь.




Новости от наших партнёров в Ужгороде

Ria.city

На Севморпути стоит задача обустройства маршрутов плавания крупнотоннажных судов при круглогодичной навигации

СМИ: Тищенко за последние годы построил себе в Ужгороде бизнес-империю

З пʼяного бійця зірвали шеврон. Конфлікт в Ужгороді

БЕБ на Закарпатті вилучило електронні сигарети та рідини вартістю 2,5 млн грн

Музыкальные новости

В Сыктывкаре лихач на «Газели» сбил 94-летнего пешехода возле «Магнита»

Запуск Samsung Galaxy S24 еще сильнее подвинул Google на рынке смартфонов США

Озоновые Дыры: Вызов современности, Взгляд Романа Терещенко

Армяне в Великой Отечественной войне: Иван Георгиевич Магакьян

Новости России

З пʼяного бійця зірвали шеврон. Конфлікт в Ужгороді

СМИ: Тищенко за последние годы построил себе в Ужгороде бизнес-империю

Виктор Григорьев: История успеха «Липецкстрой» и СХП «Мокрое»

Укрзалізниця запустила нічний міжнародний рейс Прага – Чоп

Экология в России и мире

Москвичи из-за дороговизны массово поехали по регионам лечить зубы: из Москвы начался стоматологический туризм

Стой и не двигайся: доктор Кутушов рассказал, что делать при встрече со змеями

Театр и дети, Культура и Россия: интервью артиста госцирка Бурятии Саяна Дондокова

Первый лазертаг на Самуи

Спорт в России и мире

Хачанов победил Шевченко во втором круге турнира ATP в Риме

Саснович пробилась во второй раунд турнира WTA-1000 в Риме

Финалистка юниорского Уимблдона-2023 получила временное отстранение за допинг

Теннисист Хачанов вышел в третий круг "Мастерса" в Риме

Moscow.media

Mayman Aerospace представили боевые VTOL-беспилотники с ИИ

Военные следователи возложили цветы к Мемориалу героической обороны Севастополя 1941-1942 годов

Названо число россиян, совмещающих командировки с туризмом

В рубрике «Я - артист цирка Бурятии» Саян Дондоков - Театр и дети, Культура и Россия, национальный проект







Топ новостей на этот час в Ужгороде и Закарпатской области

Rss.plus





СМИ24.net — правдивые новости, непрерывно 24/7 на русском языке с ежеминутным обновлением *