2023

Новости за 06.04.2023

iSport.cz

Už je to tady zase. Bušíte a nic. Cesty tam jsou, jen je najít, zní z Pardubic

Svléknete dres a máte ideální náladu do něčeho praštit. Pardubice si užily třineckou nemoc, která se pravidelně v Česku objevuje na přelomu března a dubna. Příznaky: máte pocit, že mraky věcí děláte dobře. Ale po šedesáti minutách se ve vás rozlije pocit marnosti, že stejně byly na houby, protože zápas zvládli Oceláři. Stačí pár střel a hotovo. „Jestli je to frustrující? Je, ale co se dá dělat? Chce to být pozitivní,“ broukl Tomáš Vondráček, jediný pardubický střelec při porážce 1:2.

Hokej.iDnes.cz

Super šance, ale jediný gól. Je to zklamání, přiznává pardubický Sedlák

Už v první třetině se dostal za obranu třineckých hokejistů, ale minul branku. Později trefil i tyč, načež si brankář Kacetl stačil odražený puk lapačkou přitisknout na záda. Pardubický útočník Lukáš Sedlák se ve třetím semifinálovém utkání extraligy střelecky neprosadil. „Je to zklamání, měli jsme super šance, které jsme nedali,“ litoval lídr útoku Dynama.

Sport.cz

Normálně jsem se bál, ať se mi puk nenamotá na hokejku, smál se třinecký Hrňa

Třinecký útočník Erik Hrňa si ve 49. minutě třetího utkání semifinále extraligy proti Pardubicím našel před brankou vyražený puk a svým premiérovým gólem v tomto play off se postaral o druhou výhru obhájců trofeje nad vítězem základní části. Zkušený útočník vstřelil v extralize gól po dvou měsících a přiznal, že se bál, aby při dorážce neminul prázdnou branku. Třinec zvítězil 2:1, stejným poměrem vede i v sérii a v pátek může vybojovat mečbol.

Hlavní události – Zprávy Google (com)

Neskutečné utrpení po asijském jídle. Střevní potíže mělo přes 100 lidí | TN.cz - TN.cz

1. Neskutečné utrpení po asijském jídle. Střevní potíže mělo přes 100 lidí | TN.cz  TN.cz
  2. Počet lidí otrávených jídlem v hradecké restauraci stále roste  Novinky.cz
  3. Lidí s problémy po jídle z hradecké restaurace je přes 110, část má salmonelózu | ČeskéNoviny.cz  České noviny
  4. V Hradci stále přibývá nemocných hostů restaurace, potíže už má 116 lidí  iDNES.cz
  5. Už nikdy tam neotevřu, oznámila majitelka restaurace v Hradci, kde se otrávily desítky lidí  Novinky.cz
  6. Zobrazit... Читать дальше...

Velká úleva třineckého Hrni: Do poslední chvíle jsem se bál, že minu...

Před pardubickým brankovištěm si počíhal na odražený puk a kolem gólmana Romana Willa ho poslal do odkryté branky. Tak útočník třineckých hokejistů Erik Hrňa v čase 48:34 ve třetím semifinálovém utkání extraligy vstřelil vítězný gól. Oceláři vyhráli nad Pardubicemi 2:1 a stejným poměrem vedou také sérii.

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

České hokejistky zahájily MS úspěšně, v prodloužení zdolaly Japonsko - iDNES.cz - iDNES.cz

1. České hokejistky zahájily MS úspěšně, v prodloužení zdolaly Japonsko - iDNES.cz  iDNES.cz
  2. Japonsko - Česko 1:2 PP, O vítězné premiéře rozhodla Mrázová gólem při signalizované výhodě  Sport.cz
  3. Češky se na vítězství nad Japonkami nadřely. V prodloužení rozhodla Mrázová  ČT sport
  4. České hokejistky premiéru zvládly. Na úvod MS přetlačily Japonky v prodloužení | TN.cz  TN.cz
  5. Tohle je moje klička, jinak ani góly nedávám, směje se střelkyně Pejšová po úvodní výhře... Читать дальше...

iSport.cz

Aron se propletl jako had na Nokii, líčil Hrňa. Parády Třince sundaly Dynamo

Nebyli lepší, ale udeřili v pravý čas. A exkluzivně. Třinečtí Oceláři ve třetím semifinále Generali ČP play off extraligy porazili Pardubice 2:1 po parádních individuálních akcích. První v 19. minutě vyšvihl technik Libor Hudáček, druhou rozjel ve 49. minutě odvážnou kličkou Aron Chmielewski. Oceláři v sérii vedou 2:1 na zápasy, v pátek se hraje v Třinci od 17 hodin.

Parlamentnilisty.cz

Kdyby EU přestala dýchat, tak se toho s emisemi CO2 moc nestane. Bezpečnostní inženýr Čížek o nerealistických touhách Zelených

Kdybyste chtěli vést boj proti CO2 vážně, tak pomalu abyste zakázali lidem dýchat. Pro informaci, lidstvo, tedy těch zhruba osm miliard, vydýchá ročně asi 2,5 miliardy tun CO2. A to je základní lidská potřeba. To sdělil ParlamentnímListům.cz předseda spolku Realistická energetika a ekologie Jaroslav Čížek. Bavili jsme se i o chování Fialovy vlády a směrnici Euro 7.

Sport.cz

Chyb jsme udělali míň, Třinec je ale dokázal využít, litoval pardubický Sedlák

Tlačili, úřadující šampiony po většinu utkání přehrávali, přesto to Pardubickým ke druhému bodu v semifinále proti Třinci nestačilo. Brankář Ondřej Kacetl pochytal třiatřicet střel, nestačil na jedinou. A měl i štěstí. V první třetině mu například při střele Lukáše Sedláka pomohla tyčka, od které se puk vznesl do vzduchu a zapadl třineckému brankáři do kalhot.

ECHO24

Berlusconi trpí leukémii. Kvůli zápalu plic je na JIP

Italský expremiér Silvio Berlusconi, který je od středy v nemocnici, má leukémii, tedy nádorové onemocnění krvetvorby. Zprávu italských médií potvrdil Berlusconiho ošetřující lékař Alberto Zangrillo. Politik byl hospitalizován a je na jednotce intenzivní péče kvůli zápalu plic, cituje z oficiálního prohlášení agentura ANSA.

iSport.cz

Zlín - Vsetín 4:2. Hosté dvakrát vedli, ale domácí otočili a mají mečbol

Hokejisté Zlína porazili ve čtvrtém finálovém utkání první ligy doma Vsetín 4:2 a jediná výhry je dělí od triumfu v druhé nejvyšší soutěži. Její vítěz si zajistí účast v baráži o extraligu proti Kladnu. Berani bojují o návrat mezi elitu po loňském sestupu po 42 letech. Vítěznou branku vstřelil v 38. minutě útočník Tomáš Pospíšil, který se dnes trefil dvakrát. Zlín může rozhodnout v sobotu, kdy se hraje od 17:00 ve Vsetíně.

Sport.cz

Návrat Rusů? S nimi by byly závody neregulérní, připomíná kouč české reprezentace

Nejslavnější český moderní pětibojař David Svoboda se minulý týden postaral o rozruch svými vyjádřeními o ruské invazi na Ukrajinu a návratu sportovců z Ruska a Běloruska, samotný český svaz je ve svém postoji mnohem nekompromisnější. A reprezentační kouč Jakub Kučera připomíná další negativum, které by návrat sportovců z těchto zemí přinesl.

Třinec - Pardubice 2:1. Ustálený vzor, Oceláři opět deptali útok soupeře a vedou

Obhájci mistrovského hattricku z Třince otáčí semifinálový duel hokejové extraligy se současnými vítězi základní části z Pardubic. Slezané před vlastními fanoušky vydřeli dalším pracovitým výkonem těsnou výhru 2:1, stejným poměrem vedou také v sérii. Rozhodující branku vstřelil ve 49. minutě útočník Erik Hrňa.