2023

Новости за 01.10.2023

iDNES.cz

Zranil se, zatnul zuby a dal gól. Júsuf skóroval, když čekal na vystřídání

V citelných bolestech se rodila domácí výhra Mladé Boleslavi nad Bohemians, a to obrazně i doslova Nejenže výsledek 2:1 zajistil vítězným gólem Matěj Pulkrab až v 83. minutě, ale svoje si vytrpěl i autor první boleslavské trefy Júsuf Hilál. Skóre otevřel v době, kdy byl zraněný a chystalo se jeho střídání.

iSport.cz

První pád Sparty i vlastní gól! Dynamo v čele, žhavý Litvínov. Kladno slavilo

Hokejová extraliga pokračuje v rychlém kvapíku už sedmým kolem. Nedělní program začal v Mladé Boleslavi, kde poměrem 5:2 jednoznačně uspěl Motor. Liberec porazil v nájezdech 4:3 druhé Pardubice, hosté však vyválčili aspoň bod a jsou rázem první. O neporazitelnost totiž doma proti Kometě přišla Sparta (0:2), a to i vlivem vlastního gólu beka Davida Němečka. Moutfield HK padl 2:4 proti Karlovým Varům, Vítkovice v prodloužení přehrály 4:3 Olomouc. Do nastaveného času se šlo i v přestřelce trápících se týmů... Читать дальше...

iSport.cz

Snajpr Bulíř se probral. Jak? Myslel na rodinu a na krajinu, kde žije…

„Začínám být otrávenej a nepříjemnej,“ pravil Filip Pešán ve středu na konto některých mazáků. Jedním z adresátů kritiky byl Michal Bulíř. Po koučově jasném výstupu přišla porážka v Karlových Varech (2:5), až v neděli obávaný střelec procitl a parádní trefou pomohl svalit Pardubice. Ty dosáhly i přes drtivou převahu od druhé třetiny jen na bod kvůli porážce 3:4 po nájezdech. „Snad jsem to odšpuntoval,“ doufá Bulíř.

Sport.cz

Kometa hledá trenéra, řešení se Zábranskému nabízí. Když to řekne, budeme se o tom bavit, říká adept

Před pátečním zápasem Brňanů v Kladně se majitel hokejové Komety Libor Zábranský nechal slyšet, že ohledně hledání nového trenéra mužstva je ve hře několik variant včetně té ze zahraničí. Po třech výhrách v řadě by se však nabízelo, aby po nečekané rezignaci Patrika Martince už po třetím kole zůstal dočasný šéf střídačky Jaroslav Modrý natrvalo.

iDNES.cz

Antarktický led se zmenšil na nejnižší roční úroveň, ukazují nová data

Antarktida pravděpodobně překonala nový rekord v nejnižším ročním maximálním množství mořského ledu kolem kontinentu. Překonala tak dosavadní minimum o milion kilometrů čtverečních. Vědci se nyní obávají, že globální oteplování mohlo posunout region do nové éry mizení ledu s dalekosáhlými důsledky.

iSport.cz

SESTŘIH: Pardubice - Hradec 1:1. VAR v akci, derby ale vítěze nepoznalo

Fotbalisté Pardubic v 10. kole první ligy remizovali na svém hřišti 1:1 s Hradcem Králové. Východočeské derby gólově otevřel v 44. minutě z penalty pardubický kapitán Pavel Černý, v 61. minutě srovnal Štěpán Harazim. Domácí bodovali po dvou kolech a jsou na 13. místě. „Votroci“ nenavázali na triumf z obnovené premiéry trenéra Václava Kotala proti Jablonci (1:0) a jsou desátí.

iSport.cz

Pan Jágr si nás vzal do parády, přiznal hrdina Kladna. Popsal dril se šéfem

Za celou minulou sezonu se trefil dvakrát. Ve 33 zápasech. A teď v Plzni? Hattrick! Jaromír Pytlík střelecky explodoval a výrazně pomohl Rytířům v bitvě utrápených skolit Indiány... A kdo k tomu také výrazně pomohl? Jiný Jaromír. „V prvních čtyřech zápasech jsme měli spoustu šancí, ale nedávali jsme je. Takže si nás vzal do parády pan Jágr,“ přiznal 22letý útočník po vydřeném vítězství 5:4 v nastavení.

Česká Pozice

Visegrádská čtyřka zažívá jednu z největších krizí, hodně bude záležet na volbách v Polsku, říká expertka

Slovensku za předpokladu, že se vítěz voleb Robert Fico stane znovu premiérem, hrozí v rámci Evropské unie izolace, míní Pavlína Janebová, ředitelka výzkumu Asociace pro mezinárodní otázky. Odbornice na střední Evropu soudí, že Česko může zůstat v uskupení visegrádské čtyřky osamoceno. Otázkou prý je, zda to má Praze vadit.

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

Raspberry Pi 5 v redakci: Rychlost je opravdu znát, ale nezapomeňte koupit oficiální zdroj a chladič - Živě.cz

1. Raspberry Pi 5 v redakci: Rychlost je opravdu znát, ale nezapomeňte koupit oficiální zdroj a chladič  Živě.cz
  2. Raspberry Pi 5 dostává 2,4GHz procesor s A76 i možnost dvou 4K60p výstupů  Svět hardware
  3. Raspberry Pi 5 a Meta Quest 3 jsou zde, Microsoft chce reaktory v datacentrech, Cisco kupuje Splunk  Lupa.cz
  4. Diskuze – Raspberry Pi 5 v redakci: Rychlost je opravdu znát, ale nezapomeňte koupit oficiální zdroj a chladič  Živě.cz
  5. Benchmark Raspberry Pi 5  Root.cz
  6. Zobrazit... Читать дальше...

Sport.cz

Vachoušek proti Slavii nedal penaltu a pak přiznal: Byl to stres až do konce

Neměl nervy. Vzal si míč a našteloval ho na penaltový puntík. Teplický teenager Tadeáš Vachoušek se rozběhl, máchl pravačkou a pak už jen smutně sledoval, jak slávistický brankář Aleš Mandous skáče ke správné tyči a balon vyráží. „Chytil to skvěle, ale nevadí, jdu dál,“ říkal blonďatý útočník po překvapivé remíze 0:0. Žlutomodrý tým po Plzni a Spartě sebral body dalšímu obrovi z elitní ligové trojky.

Sport.cz

Pytlíkovi k hattricku pomohl i „pan Jágr“. Vzal si nás do parády, usmívá se sváteční střelec

Že druhou výhru kladenských hokejistů v sezoně vystřílí právě on, by čekal málokdo. Vždyť Jaromír Pytlík v minulém ročníku vsítil za 33 zápasů pouhé dva góly. Shodou okolností oba proti Plzni, teď 22letý útočník stejného soupeře srazil v duelu 7. extraligového kola hattrickem. Rytíři díky tomu zvítězili 5:4 v prodloužení a dorovnali právě Západočechy na předposlední příčce tabulky.

Sport.cz

Výsledky 3. kola ligy basketbalistů

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 3. kolo: Ústí nad Labem - Děčín 88:95 (26:23, 56:46, 75:69). Nejvíce bodů: Autrey 19, Nichols 18, Pecka 15 - Svoboda 22, Walton 19, Kroutil 18.

iSport.cz

Mandous Vachouška nečekal, bod ho zklamal: Ofsajd tam zřejmě našli

Svoji práci odvedl Aleš Mandous stoprocentně. Tadeáši Vachouškovi lapil v prvním poločase pokutový kop. Pak už jen smutně sledoval trápení slávistických spoluhráčů. Favorit v Teplicích zklamal. Herně i výsledkově. V kalendářním roce 2023 už podruhé… „Bod nebereme. Celý zápas jsme byli lepší, dali jsme gól, který nám bohužel neuznali. Vázla nám koncovka a bohužel to skončilo remízou,“ kroutil hlavou jednatřicetiletý gólman nad výsledkem 0:0.

iSport.cz

Furch vynuloval Spartu: Nebyl to nejhezčí hokej. Icing není ostuda

Vychytaná nula, druhá z posledních tří zápasů. Dominik Furch vygumoval všechny domácí střelce a 26 zákroky pomohl Kometě ke třetí výhře v řadě. Poradil si i se závěrečným tlakem a Brněnští jsou prvním týmem, který dokázal nadupanou Spartu v probíhající sezoně porazit. „Potvrdili jsme i s těžkým soupeřem zlepšující se formu. Pro naši psychiku to byl důležitý zápas, který jsme zvládli,“ říká brankář Komety.

iDNES.cz

Nebyli jsme to my, přiznali sparťané. Duel s Kometou rozhodl smolný vlastňák

Dosud jediný neporažený tým nové extraligové sezony narazil. Hokejová Sparta nepřidala sedmou výhru v řadě především kvůli trápení v koncovce. Narážela na spolehlivého Dominika Furcha, párkrát měla i smůlu. „Celých šedesát minut jsme to nebyli my,“ líčil po prohře 0:2 s brněnskou Kometou obránce Michal Kempný.