World News in Polish

TL: Pięciosetowe starcie w Legionowie, górą gospodynie

Niezwykle nierówne starcie stoczyły ze sobą zespoły IŁ Capital Legionovii Legionowo oraz Grota Budowlanych Łódź w meczu 15. kolejki TAURON Ligi. Mecz od wysokiego zwycięstwa w pierwszym secie rozpoczęły łodzianki, jednak w kolejnej partii zanotowały całkowity przestój, co wykorzystała Legionovia. Dwie kolejne partie wyglądały podobnie, raz górą były przyjezdne, a raz gospodynie. Najbardziej wyrównany był […]

Artykuł TL: Pięciosetowe starcie w Legionowie, górą gospodynie pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

Niezwykle nierówne starcie stoczyły ze sobą zespoły IŁ Capital Legionovii Legionowo oraz Grota Budowlanych Łódź w meczu 15. kolejki TAURON Ligi. Mecz od wysokiego zwycięstwa w pierwszym secie rozpoczęły łodzianki, jednak w kolejnej partii zanotowały całkowity przestój, co wykorzystała Legionovia. Dwie kolejne partie wyglądały podobnie, raz górą były przyjezdne, a raz gospodynie. Najbardziej wyrównany był tie-break, który ostatecznie padł łupem legionowianek.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły łodzianki. Wypracowały sobie czteropunktową przewagę dzięki świetnej pracy Any Cleger w ataku (8:4). Drużyna gości nie pozwoliła przeciwniczkom na nawiązanie kontaktu punktowego, do tego z każdą akcją zwiększały swoją przewagę (16:8). Legionovia miała poważne problemy w obronie oraz ze skończeniem ataków (skuteczność na poziomie 27%). Błędy w przyjęciu coraz bardziej pogrążały drużynę z Legionowa, a dla Budowlanych przekładały się na kolejne punkty (21:13). W decydującej partii pierwszego seta, legionowianki uległy rywalkom i przegrały 17:25.

Drugi set otworzyła Olivia Różanski dwoma skończonymi atakami. Tym razem podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego wypracowały na początku seta wysoką przewagę (8:2), a siatkarki drużyny przeciwnej zaczęły popełniać coraz więcej pomyłek. Po kolejnym błędzie w przyjęciu Zuzanny Góreckiej trener Jakub Głuszak poprosił o przerwę dla swojego zespołu przy wyniku 4:11. Wysoka skuteczność zawodniczek Legionovii w ataku (40%) pozwoliła wyjść gospodyniom na przewagę 10 oczek (23:13), pomimo przejścia linii trzeciego metra przez Gyselle Silvę, gospodynie pewnie doprowadziły tego seta do końca. Efektywnym blokiem kończącym partię popisała się Sonia Stefanik (25:13).

Trzecią partię ponownie rozpoczęły legionowianki od zdobycia dwóch pierwszych punktów. Drużyna gości szybko zaczęła odrabiać niewielką różnicę punktową (4:4), by nie dać odjechać gospodyniom. Przy zagrywce Martyny Łazowskiej Budowlanym udało się zdobyć 3 punkty z rzędu i wyprowadzić drużynę na prowadzenie (11:6). Dodatkowo zawodniczka popisała się asem serwisowym w sam narożnik boiska, tuż przed przerwą na żądanie trenera Chiappiniego. Każda kolejna akcja w wykonaniu Legionovii kończyła się niepowodzeniem, serię tę zakończył atak Yaprak Erkek i błąd w obronie po stronie przyjezdnych (7:14). Szkoleniowiec Ił Capitał Legionovii, próbując pomóc swojej drużynie, wziął drugą przerwę na żądanie, co opłaciło się pierwszym punktem zdobytym przez Maję Tokarską. Łodzianki dzięki konsekwentnej grze i wypracowanej przewadze nad gospodyniami wygrały trzeciego seta (25:16).

Następną część spotkania rozpoczęła się serią zdobytych punktów dla łodzianek przy zagrywce Moniki Fedusio (3:0). Pierwszy punkt kontaktowy dla drużyny gości zdobyła Aleksandra Gryka. Erkek nawiązała kontakt z rywalkami, zdobywają punkt bezpośrednio z zagrywki (4:4). Po przerwie na życzenie trenera Głuszaka, Legionovia ponownie zaczęła zdobywać punkty i prowadzić kilkoma oczkami (11:8). Kapitan zespołu z Łodzi, Małgorzata Lisiak, punktując bezpośrednio z pola zagrywki dała jeszcze szansę na powalczenie o czwartego seta (14:18). Seria pomyłek gości oraz skończonych ataków legionowianek pozwoliła na odniesienie sukcesu w czwartym secie (25:20) i rozstrzygnięcie wyniku meczu w tie-break’u.

Ostatnia partię otworzyła Maja Tokarska punktowym blokiem na zawodniczce z przeciwnej drużyny. W dalszej części seta, gra toczyła się punkt za punktem (4:4). Do zamiany stron doszło przy jednopunktowym prowadzeniu drużyny z Łodzi (8:7). Aleksandra Gryka dwa razy powstrzymała rywalki, a na koniec dołożyła punkt z ataku, dając swojemu zespołowi prowadzenie (10:9). Końcówka była bardzo emocjonująca zarówno dla kibiców Legionovii, jaki i Budowlanych, albowiem jedno oczko dzieliło gospodynie od rozstrzygnięcia wyniku (14:13). Olivia Różański ostatecznie zakończyła całe spotkanie efektywnym atakiem (15:13).

MVP: Olivia Różański

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 3:2
(17:25, 25:13, 16:25, 25:20, 15:13)

Składy zespołów:
Legionovia: Tokarska (15), Różański (21), Erkek (14), Silva (5), Gryka (18), Grabka, Lemańczyk (libero) oraz Szczyrba (3), Stefanik (1), Dąbrowska
Budowlani: Lisiak (7), Lewandowska (5), Łazowska (2), Górecka (15), Cleger (20), Fedusio (9), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Damaske (4), Szczurowska (2)