2023

Новости за 21.09.2023

Sport.pl

Raków kontra Atalanta. Mistrz Polski poznał moc włoskiego futbolu

Przez 49 minut Vladan Kovacević dokonywał cudów, a piłkarze Rakowa Częstochowa w swoim debiucie w Lidze Europy mieli sporo szczęścia i potrafili remisować na wyjeździe z faworyzowaną Atalantą. Mistrzowie Polski mieli nawet świetną szansę, by sensacyjnie schodzić do przerwy, prowadząc 1:0. Potem wszystko ułożyło się już po myśli faworyta - Włosi wygrali tylko 2:0, bo mieli mnóstwo sytuacji i zostali liderem grupy D.

Sport.pl

Stało się! Szymon Marciniak przyjął sensacyjną ofertę

Szymon Marciniak w ostatnim czasie zyskał sporą popularność, zwłaszcza po poprowadzeniu finału mistrzostw świata w Katarze w grudniu zeszłego roku oraz majowego finału Ligi Mistrzów. Dzięki temu stał się piłkarskim influencerem i zdobył rozpoznawalność. Teraz postanowił przyjąć propozycję organizacji Move Federation. Już 7 października obejrzymy go na drugiej edycji tego wydarzenia.

Sport.pl

Skrót meczu Legia - Aston Villa. Pięć goli w Warszawie [WIDEO]

Legia Warszawa sprawiła dużą sensację i pokonała 3:2 Aston Villę w pierwszym spotkaniu grupowym Ligi Konferencji Europy. Emocji nie brakowało, już po sześciu minutach kibice oglądali dwa gole, a potem obie drużyny stworzyły wiele okazji. Zwycięstwo wicemistrzów Polski przypieczętowała efektowna akcja Ernesta Muciego. Zobacz skrót wideo meczu Legia - Aston Villa.

Sport.pl

Sceny na konferencji po meczu Legii. "To było magiczne"

- Jestem jeszcze bardzo rozemocjonowany. To było magiczne - powiedział Kosta Runjaić, trener Legii Warszawa, która w czwartek w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Konferencji Europy pokonała przy Łazienkowskiej faworyzowaną Aston Villę (3:2).

Sport.pl

Ważne zwycięstwo Industrii Kielce w LM. Przerwali czarną serię polskich drużyn [WIDEO]

Industria Kielce pokonała 32:30 norweskie Kolstad i odniosła pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Polski zespół rozegrał bardzo dobrą pierwszą połowę i w niej zbudował przewagę, która później dała mu nieco spokoju, gdy rywale ruszyli w pogoń. Wygrana jest tym cenniejsza, że pozwoliła przerwać czarną serię polskich zespołów w tych rozgrywkach.

Sport.pl

Absolutny rekord Dawida Szwargi. Jedyny taki trener w europejskich pucharach

Już w czwartek 21 września Raków Częstochowa rozpocznie zmagania w Lidze Europy. Pierwszym rywalem drużyny mistrzów Polski w fazie grupowej będzie włoska Atalanta Bergamo. Okazuje się, że trener Rakowa, Dawid Szwarga, jest fenomenem w tegorocznych europejskich rozgrywkach. Młody szkoleniowiec, mając zaledwie 32 lata, dokonał tego, o czym niektórzy trenerzy marzą przez całą karierę.

Sport.pl

Polak pokazał, co potrafi w LKE. Koncert. Wysłał sygnał Probierzowi [WIDEO]

Jakub Piotrowski kapitalnie rozpoczął sezon w Lidze Konferencji Europy. Polski pomocnik okazał się katem dla ekipy Spartaka Trnava - tej samej, która w eliminacjach pokonała Lecha Poznań. Był najbardziej wyróżniającą się postacią na murawie, co potwierdzają zdobycze bramkowe. Dzięki niemu Łudogorec Razgrad wręcz rozgromił rywala ze Słowacji.

Sport.pl

"Perła" w Legii Warszawa. 2,5 mln euro? Teraz posypią się oferty

Sukces ma wielu ojców, a sukces Legii Warszawa w meczu z Aston Villą (3:2) ma twarze przede wszystkim Pawła Wszołka i Ernesta Muciego. Nie byłoby fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, gdyby nie boiskowa magia Albańczyka. I nie byłoby zwycięstwa z Anglikami, gdyby nie jego spryt i technika. On daje ofensywie Legii słynne "to coś".

Sport.pl

Eksperci jednoznacznie po sensacyjnej wygranej Legii. "Naturalizować i do kadry"

Szalony mecz to mało powiedziane. W pierwszym starciu Ligi Konferencji Europy Legia Warszawa zadziwiła kibiców i na stadionie przy ul. Łazienkowskiej pokonała angielską Aston Villę 3:2. Dziennikarze i eksperci byli bardzo zaskoczeni fenomenalną dyspozycją drużyny Kosty Runjaicia. "Imponujące jest to, z jaką łatwością Legia przedostaje się pod pole karne rywala" - pisał Marcin Jaz ze Sport.pl.

Sport.pl

Probierz musi powołać tego piłkarza Legii. Zobaczył to na własne oczy

Michał Probierz nie mógł wybrać lepszego meczu do obejrzenia na początek kadencji selekcjonera reprezentacji Polski. Szkoleniowiec w towarzystwie prezesa Wielkopolskiego ZPN Pawła Wojtali obserwował z loży Gold niezwykle emocjonujący mecz Ligi Konferencji Europy pomiędzy Legią Warszawa a Aston Villą (3:2) i chyba upewnił się, że jednego zawodnika z tego spotkania wręcz musi powołać na październikowe zgrupowanie kadry.

Sport.pl

Oto tabela grupy Legii po meczu z Aston Villą. Po prostu bajka!

Legia Warszawa rozpoczęła rywalizację w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. W pierwszym spotkaniu jej przeciwnikiem była bardzo mocna Aston Villa. Mimo to wicemistrzowie Polski zdołali wygrać 3:2 po dwóch golach Ernesta Muciego oraz Pawła Wszołka. Patrząc na tabelę grupy E po pierwszej kolejce, wicemistrzowie Polski mają wiele powodów do zadowolenia, ale w jeszcze lepszych nastrojach są zawodnicy Zrinjskiego Mostar.

Sport.pl

Ludzie zaczęli wyciągać telefony, a Probierz? To jest prawdziwy selekcjoner. Hit

Michał Probierz po golu Legii wstał tylko raz - po to, by przywitać się z ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem. Po nowym selekcjonerze nie było widać radości, zachowywał się profesjonalnie, ale pod nosem mógł się uśmiechać, bo w czwartek przy Łazienkowskiej zobaczył świetny mecz - także w wykonaniu potencjalnych kadrowiczów - spostrzeżeniami po wygranej Legii Warszawa z Aston Villą (3:2) dzieli się Bartłomiej Kubiak ze Sport.pl.

Sport.pl

Rywale Legii prowadzili 3:0. A potem absolutna katastrofa. Nie do wiary

Siedem goli zobaczyliśmy w meczu grupowych rywali Legii Warszawa. Bośniacki Zrinjski Mostar dokonał cudu w starciu z faworyzowanym AZ Alkmaar. Choć Holendrzy po pierwszej połowie wygrywali aż 3:0, piłkarze z Mostaru z nawiązką odrobili straty. Losy meczu odwrócił były piłkarz Pogoni Szczecin Zvonimir Kozulj.

Sport.pl

Gigantyczna sensacja w meczu Legia - Aston Villa. Aż pięć goli

Festiwal bramek z eliminacji piłkarze Legii przenieśli na fazę grupową Ligi Konferencji Europy. Zespół Kosty Runjaicia stawił czoła faworyzowanej Aston Villi, tworząc spektakl dla wypełnionych trybun stadionu przy Łazienkowskiej. Pierwsze skrzypce, i to na oczach Michała Probierza, zagrał Paweł Wszołek. Błyszczał także Ernest Muci.

Sport.pl

Sceny w Warszawie. Tak kibice Legii przywitali Matty'ego Casha

Matty Cash na boisko wszedł dopiero w drugiej połowie. Reprezentant Polski przy Łazienkowskiej zmienił Caluma Chambersa, ale nie takiego przyjęcia się spodziewał. Kibice Legii na otwarcie Ligi Konferencji Europy przywitali go, delikatnie mówiąc, dość chłodno.

Sport.pl

Trener rywali Legii zaskoczył. Kamery TVP go przyłapały [WIDEO]

Legia Warszawa w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Konferencji Europy mierzy się z Aston Villą. Wraz z angielskim zespołem do Warszawy przybył utytułowany trener Unai Emery. Aż trudno uwierzyć w to, co robił tuż przed spotkaniem. Zaskoczył wszystkich w stolicy. Wszystko zarejestrowały kamery TVP Sport.

Sport.pl

Oto skład Rakowa na mecz z Atalantą. Tylko jeden Polak

Raków Częstochowa debiutuje w fazie grupowej europejskich pucharów. Przygodę na wielkich piłkarskich salonach rozpoczyna od Ligi Europy i wyjazdu do Bergamo, gdzie zmierzy się z Atalantą. Trener Dawid Szwarga już zdecydował, kto zagra od pierwszej minuty. Raków zaprezentował jedenastkę w mediach społecznościowych. Początek meczu o godz. 21:00.

Sport.pl

Messi nie może wybaczyć PSG. "Jako jedyny tego nie miałem"

Podczas niedawno zakończonego okienka transferowego Lionel Messi zamienił drużynę PSG na amerykański Inter Miami. W Stanach Zjednoczonych Argentyńczyk chętnie udziela wywiadów, w których porusza wiele interesujących wątków. Tym razem mistrz świata z katarskiego mundialu powrócił do swojego pobytu we Francji, kolejny raz zaznaczając, że nie wspomina tego okresu najlepiej.

Sport.pl

Koszmarne sceny w turnieju WTA. Od razu ruszyli z pomocą [WIDEO]

O trudnych warunkach atmosferycznych w chińskim Guangzhou przekonywała się już Magda Linette, która w środę musiała rywalizować w 40-stopniowym upale. Polka jest już w półfinale turnieju i zmierzy się Julią Putincewą. Kazaszka w drodze do tego etapu imprezy mierzyła się między innymi z 20-letnią Clarą Tauson. Dunka jest wielką nadzieją tenisa, ale to spotkanie musiała przedwcześnie zakończyć z powodu problemów zdrowotnych. Kort opuszczała na wózku.

Sport.pl

Niebywały początek meczu Legii z Aston Villą. Kosmiczne sześć minut [WIDEO]

Legia Warszawa gra z Aston Villą w meczu grupowym Ligi Konferencji Europy. Polski klub świetnie rozpoczął mecz, już w trzeciej minucie gola strzelił Paweł Wszołek. Prowadzenie udało się utrzymać tylko przez trzy minuty. Po strzale Nicolo Zaniolo bardzo przytomnie w polu karnym zachował się Jhon Duran i trafił na 1:1. Absolutnie szalony początek meczu!

Sport.pl

Sabalenka zaskoczyła. Pokazała się z zupełnie nowej strony

Po 75 tygodniach nastąpiła zmiana na pozycji liderki rankingu WTA. Co prawda Aryna Sabalenka nie zdołała wygrać US Open, jednak zaskakująca porażka Igi Świątek w 1/8 finału sprawiła, że to Białorusinka zajmuje obecnie pierwsze miejsce. Po zakończeniu turnieju 25-latka korzysta z wolnego czasu. W jej mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, które bardzo chętnie komentowali fani tenisistki. Rzadko możemy oglądać Sabalenkę w takiej odsłonie.

Sport.pl

Kto następcą Probierza? Mamy nowe informacje. Dwa nazwiska

Wciąż nie wiemy, kto zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski U-21, po tym jak dotychczasowy jej opiekun Michał Probierz objął dorosłą kadrę. Według naszych informacji wcale nie musi być to Miłosz Stępiński (Polska U-20), bo PZPN rozmawia z dwoma innymi trenerami, z których jeden nie tak dawno z dobrym skutkiem pracował w ekstraklasie.

Sport.pl

Sensacja za sensacją. Ależ ona gra! Polka o krok wielkiego sukcesu

Katarzyna Kawa sprawiła kolejną sensację w Challengerze WTA w Parmie. Tym razem pokonała 6:2, 4:6, 6:3 Hiszpankę Jessicę Bouzas Maneiro, 133. rakietę świata, i awansowała do półfinału turnieju. Dzięki temu zyskała sporo punktów i jest bardzo blisko powrotu do drugiej setki rankingu WTA.